Děti z Burkiny Faso

Podpora dětí z Burkiny Faso je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Pro vodu se chodí do kilometr vzdálené studně kolem hromady veřejných odpadků. Elektřinu má doma jen hrstka šťastlivců. Maminka ani nesní o tom, že by mohla zaplatit poplatek za školu, vždyť  ani neví, za co koupit trochu rýže k jídlu. Jsme v jedné ze dvaceti nejzaostalejších zemí světa, v chudinské čtvrti města Bobo-Dioulasso. Země má jednu z nejnižších gramotností na světě, jen asi 36 % obyvatel umí číst a psát. Přitom většina Burkiňanů jsou děti a mladí do 24 let: 65 %. Kvůli tvrdým sociálním podmínkám je mnoho dětí z neúplných rodin, nebo jako sirotci žijí u příbuzných.

Vaší podporou se naplní pro mnohé děti nedostupný sen: navštěvovat kvalitní  školu, kterou provozuje International Needs. Každé dítě ve škole dostane jídlo a má také přístup ke zdravotní péči. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.

O Dálkové adopci PLUS® v Burkině Faso

 • Ali Kindo
  Fotka
  Narodil se 16. ledna 2005.
  Ali má dva mladší bratry. Otec se zabývá tradičním farmařením a matka se stará o domácnost. Jsou velmi chudí a nedokážou dětem zajistit vzdělání. Rodina bydlí v chudinské čtvrti Colma v Bobo-Dioulasso, druhém největším městě Burkiny. Žijí v cihlovém domku bez elektřiny a vodovodu. Pro vodu chodí k několik kilometrů vzdálené studni. Rodina se hlásí k islámu.
  Ali rád hraje fotbal. Doma pomáhá rodičům s farmařením. Chodí do 6. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Leonce Gnoumou
  Fotka
  Narodila se 8. srpna 2006.
  Leonce je dívka, má mladšího bratra a mladší sestru. Otec se zabývá tradičním farmařením a matka je v domácnosti. Rodina je velice chudá, často nemají ani dostatek jídla. Žijí v chudinské čtvrti nedaleko školy, v domku z cihel. Nemají elektřinu ani vodovod, pro vodu chodí k několik kilometrů vzdálené studni. Jsou to křesťané.
  Leonce ráda hraje házenou. Po vyučování pomáhá matce s domácími pracemi. Ve škole ji nejvíc baví čtení. Chodí do 6. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Mounira Sako
  Fotka
  Narodila se 12. března 2007.
  Mounira má čtyři sourozence. Otec je tradiční zemědělec a matka se stará o domácnost. Rodina žije v extrémní chudobě a je pro ně nemožné pokrýt školní výdaje svých dětí. Žijí ve městě Bobo-Dioulasso v části zvané „Colma“, která je velmi chudá a vznikla teprve před několika lety. Lidé se sem hromadně stěhují za prací a levným bydlením, které je ale většinou bez elektřiny a rozvodů vody. Rodina obývá domek z cihel nedaleko školy. Stejně jako většina místních obyvatel ale nemají přístup k pitné vodě. Pro tu musí chodit do studní vzdálených i kilometry daleko. Jsou muslimové.
  Mounira ráda tancuje. Po škole doma pomáhá matce s vařením. Ve škole má nejradši přírodní vědy. Chodí do 6. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
  Mounira už našla dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Awa Kaboré
  Fotka
  Narodila se 30. května 2007.
  Awa má mladší sestru. Otec se živí tradičním farmařením a matka je v domácnosti. Jsou velmi chudí a nemohou si dovolit posílat Awu do školy. Bydlí v cihlovém domku bez přívodu pitné vody, pro vodu chodí k prameni. Žijí v chudé části města Bobo-Dioulasso zvané Colma v blízkosti školy. Vyznávají islám.
  Awa ráda zpívá a ve škole má nejradši čtení. Po škole doma matce pomáhá vařit. Chodí do 5. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Ousmane Ouédraogo
  Fotka
  Narodil se 27. září 2007.
  Ousmane má dva bratry a jednu sestru. Otec se živí tradičním způsobem jako zemědělec a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na pokrytí školních výdajů dětí, žijí v krajní chudobě. Bydlí v chudé čtvrti zvané Colma města Bobo-Dioulasso v blízkosti školy v cihlovém domku bez elektřiny a vodovodu. Pro vodu chodí do vzdálené studny. Jsou muslimové.
  Ousmane rád čte a ve škole se rád učí matematiku. Pomáhá s drobnými domácími pracemi. Jednou by se chtěl stát doktorem. Chodí teprve do 2. třídy, protože začal se školní docházkou v pozdějším věku. Navštěvuje křesťanskou školu v Bobo-Dioulasso kterou provozuje International Needs.
  Ousmane již našel dárce poloviční podpory, hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Adjaratou Porgo
  Fotka
  Narodila se 14. ledna 2009.
  Adjaratou je dívka, má dvě sestry a pět bratrů. Otec se zabývá tradičním farmařením a matka se stará o domácnost. Nemají dostatek prostředků na to, aby mohli zajistit dětem vzdělání. Bydlí v chudé čtvrti nedaleko školy v cihlovém domku. Pro vodu musí chodit ke studni. Rodina se hlásí k islámu.
  Adjaratou ráda tancuje. Doma si ráda hraje a ve škole ji baví čtení. Chodí do 5. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
  Adjaratou už našla dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Narcisse Dembele
  Fotka
  Narodil se 3. září 2009.
  Narcisse má tři sourozence. Jeho otec se živí tradičním farmařením a matka se stará o domácnost. Rodina žije v extrémní chudobě, v těchto podmínkách nemohou zajistit dětem školní docházku. Aby mohl Narcisse dál chodit do školy, potřebuje nutně finanční pomoc. Žijí v chudé části města Bobo-Dioulasso zvané Colma v blízkosti školy. Bydlí v domku z cihel bez elektřiny a vodovodu, lidé z této oblasti si pro vodu musí chodit do studní vzdáleních i několik kilometrů. Jsou křesťané.
  Narcisse rád hraje fotbal a doma pomáhá s úklidem. Jeho oblíbený předmět ve škole je matematika. V budoucnosti by se chtěl stát doktorem. Chodí do 5. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Eliza Jacqueline Palenfo
  Fotka
  Narodila se 5. března 2012.
  Eliza Jacqueline má tři sourozence. Otec vydělává tradičním způsobem jako zemědělec a matka se stará o domácnost. Rodina je velmi chudá a sami nejsou schopni pokrýt náklady na vzdělání svých dětí. Žijí v malém domku z cihel v chudinské části města Bobo-Dioulasso zvané Colma nedaleko školy. Pro vodu chodí do veřejné studny. Vyznávají islám.
  Eliza Jacqueline si ráda hraje a tancuje. Ve škole má nejraději kreslení. Chodí do 2. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs. Se školní docházkou začala v nižším věku, což není v Burkině Faso neobvyklé, a učení se jí daří.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Jsme členem mezinárodní organizace International Needs.
Jsme členem Křesťanské misijní společnostiČeské evangelikální aliance.