Děti z Burkiny Faso

Děti z Burkiny Faso

Podpora dětí z Burkiny Faso je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Pro vodu se chodí do kilometr vzdálené studně kolem hromady veřejných odpadků. Elektřinu má doma jen hrstka šťastlivců. Maminka ani nesní o tom, že by mohla zaplatit poplatek za školu, vždyť  ani neví, za co koupit trochu rýže k jídlu. Jsme v jedné ze dvaceti nejzaostalejších zemí světa, v chudinské čtvrti města Bobo-Dioulasso. Země má jednu z nejnižších gramotností na světě, jen asi 36 % obyvatel umí číst a psát. Přitom většina Burkiňanů jsou děti a mladí do 24 let: 65 %. Kvůli tvrdým sociálním podmínkám je mnoho dětí z neúplných rodin, nebo jako sirotci žijí u příbuzných.

Vaší podporou se naplní pro mnohé děti nedostupný sen: navštěvovat kvalitní  školu, kterou provozuje International Needs. Každé dítě ve škole dostane jídlo a má také přístup ke zdravotní péči. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.

O Dálkové adopci PLUS® v Burkině Faso

 • Bibata Ouédraogo
  Fotka
  Narodila se 14. června 2007.
  Bibata má čtyři sourozence. Její otec obdělává půdu a matka je v domácnosti. Rodiče jsou chudí a nemohou zaplatit náklady spojené se vzděláním jejich dětí. Rodina je muslimská, bydlí v cihlovém domku bez zdroje pitné vody, pro kterou si musí chodit ke studně.
  Bibata ráda tančí a doma pomáhá při vaření. Chodí do 6. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs. Školu má poměrně blízko domova, jejím nejoblíbenějším předmětem je čtení.

  Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.

 • Fatahou Belem
  Fotka
  Narodil se v roce 2008.
  Fatahou je z pěti dětí. Otec se živí jako farmář, matka je v domácnosti. Rodiče jsou velmi chudí, jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Bydlí v cihlovém domku. Nemají přístup k pitné vodě, musí si pro ni chodit do studny. Rodina je muslimská.
  Fatahou rád čte a hraje fotbal. Po škole pomáhá doma s úklidem. Chodí do 6. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs. Školu má poblíž domova. Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.
 • Barry Maimouna Chadiatou
  Fotka
  Narodila se 26. července 2009.
  Barry má mladšího bratra. Otec se živí jako místní prodavač, matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je muslimská a bydlí poblíž školy v domku z cihel a přístupem k pitné vodě.
  Barry si ráda hraje s kamarádkami, doma pomáhá matce s vařením. Ve škole má velmi dobré výsledky, nejvíce ji baví přírodní vědy a ráda by se jednou stala lékařkou. Chodí do 5. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Abibata Djerma
  Fotka
  Narodila se 15. června 2010.
  Abibata je nejmladší ze čtyř dětí. Její rodiče jsou příliš chudí, aby mohli nést náklady na vzdělání dítěte. Otec nemá stabilní zaměstnání. Matka se živila prodáváním zeleniny po domech, ale nyní má ochrnuté nohy a pohybuje se pouze s berlemi. Rodina je křesťanská a bydlí v domku z cihel z usušené hlíny, pro pitnou vodu si musí chodit daleko.
  Abibata si ráda hraje s kamarádkami. Doma pomáhá s vařením. Chodí do 1. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs. Začala se školní docházkou v pozdějším věku. Jejím oblíbeným předmětem je mluvnice.
 • Aicha Dembele
  Fotka
  Narodila se 18. března 2011.
  Aicha je druhá nejmladší z pěti dětí. Otec jim zemřel. Matka prodává vodu a šťávu z ovoce, aby měla nějaký příjem. Je pro ni těžké platit dětem školní výdaje. Rodina je muslimská a žije v cihlovém domku ve vesnici Sakabi, asi 11 km od školy. Sourozenci chodí do školy pěšky.
  Aicha si ráda hraje s kamarádkami. Doma pomáhá se zametáním podlahy. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je výtvarná výchova. Chodí do 2. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Sali Coulibaly
  Fotka
  Narodila se 8. dubna 2012.
  Sali je nejmladší z devíti sourozenců. Je polosirotek, její otec zemřel. Matka je bez práce, snaží se prodávat na místním trhu různé drobnosti, ale její příjem nestačí na zaplacení školních výdajů. Rodina je křesťanská a žije v ubohých podmínkách v cihlovém domku. Pitná voda se nachází velmi daleko.
  Sali si ráda hraje s kamarádkami. Doma často pomáhá mamince s vařením. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je výtvarná výchova. Chodí do 1. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Léon Pankolo
  Fotka
  Narodil se 10. listopadu 2013.
  Léon je druhý nejmladší ze čtyř bratrů. Otec se živí jako místní kopáč studen, ale minulý rok do jedné ze studní spadl a po pádu mu ochrnula noha, proto nemůže tolik pracovat a někdy nemá ani na jídlo. Zaplatit školní výdaje je pro rodinu nemírně těžké. Matka posluhuje u okolních domácností jako pradlena. Rodina je křesťanská, bydlí v domku postaveném z cihel ze sušeného bláta, pitnou vodu čerpají ze studny.
  Léon rád hraje fotbal. Doma pomáhá matce s nošením vody. Jeho oblíbeným předmětem ve škole je výtvarná výchova. Chodí do 1. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js