Děti z Burkiny Faso

Podpora dětí z Burkiny Faso je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Pro vodu se chodí do kilometr vzdálené studně kolem hromady veřejných odpadků. Elektřinu má doma jen hrstka šťastlivců. Maminka ani nesní o tom, že by mohla zaplatit poplatek za školu, vždyť  ani neví, za co koupit trochu rýže k jídlu. Jsme v jedné ze dvaceti nejzaostalejších zemí světa, v chudinské čtvrti města Bobo-Dioulasso. Země má jednu z nejnižších gramotností na světě, jen asi 36 % obyvatel umí číst a psát. Přitom většina Burkiňanů jsou děti a mladí do 24 let: 65 %. Kvůli tvrdým sociálním podmínkám je mnoho dětí z neúplných rodin, nebo jako sirotci žijí u příbuzných.

Vaší podporou se naplní pro mnohé děti nedostupný sen: navštěvovat kvalitní  školu, kterou provozuje International Needs. Každé dítě ve škole dostane jídlo a má také přístup ke zdravotní péči. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.

O Dálkové adopci PLUS® v Burkině Faso

 • Ousmane Ouédraogo
  Fotka
  Narodil se 27. září 2007.
  Ousmane má dva bratry a jednu sestru. Otec se živí tradičním způsobem jako zemědělec a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na pokrytí školních výdajů dětí, žijí v krajní chudobě. Bydlí v chudé čtvrti zvané Colma města Bobo-Dioulasso v blízkosti školy v cihlovém domku bez elektřiny a vodovodu. Pro vodu chodí do vzdálené studny. Jsou muslimové.
  Ousmane rád čte a ve škole se rád učí matematiku. Pomáhá s drobnými domácími pracemi. Jednou by se chtěl stát doktorem. Chodí teprve do 2. třídy, protože začal se školní docházkou v pozdějším věku. Navštěvuje křesťanskou školu v Bobo-Dioulasso kterou provozuje International Needs.
  Ousmane již našel dárce poloviční podpory, hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js