Děti z Burkiny Faso

Podpora dětí z Burkiny Faso je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Pro vodu se chodí do kilometr vzdálené studně kolem hromady veřejných odpadků. Elektřinu má doma jen hrstka šťastlivců. Maminka ani nesní o tom, že by mohla zaplatit poplatek za školu, vždyť  ani neví, za co koupit trochu rýže k jídlu. Jsme v jedné ze dvaceti nejzaostalejších zemí světa, v chudinské čtvrti města Bobo-Dioulasso. Země má jednu z nejnižších gramotností na světě, jen asi 36 % obyvatel umí číst a psát. Přitom většina Burkiňanů jsou děti a mladí do 24 let: 65 %. Kvůli tvrdým sociálním podmínkám je mnoho dětí z neúplných rodin, nebo jako sirotci žijí u příbuzných.

Vaší podporou se naplní pro mnohé děti nedostupný sen: navštěvovat kvalitní  školu, kterou provozuje International Needs. Každé dítě ve škole dostane jídlo a má také přístup ke zdravotní péči. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.

O Dálkové adopci PLUS® v Burkině Faso

 • Ousmane Ouédraogo
  Fotka
  Narodil se 27. září 2007.
  Ousmane má dva bratry a jednu sestru. Otec se živí tradičním způsobem jako zemědělec a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na pokrytí školních výdajů dětí, žijí v krajní chudobě. Bydlí v chudé čtvrti zvané Colma města Bobo-Dioulasso v blízkosti školy v cihlovém domku bez elektřiny a vodovodu. Pro vodu chodí do vzdálené studny. Jsou muslimové.
  Ousmane rád čte a ve škole se rád učí matematiku. Pomáhá s drobnými domácími pracemi. Jednou by se chtěl stát doktorem. Chodí teprve do 3. třídy, protože začal se školní docházkou v pozdějším věku. Navštěvuje křesťanskou školu v Bobo-Dioulasso kterou provozuje International Needs.
  Ousmane nyní hledá dárce poloviční podpory (400 Kč měsíčně), od srpna 2018 bude potřebovat plnou podporu (800 Kč měsíčně). Je možné se přihlásit i pouze k poloviční podpoře.
 • Martin Dembele
  Fotka
  Narodil se 13. ledna 2008.
  Martin má čtyři sourozence, jeho otec je tradičním zemědělcem a matka se stará o domácnost. Rodina nemá dostatek prostředků na pokrytí školních výdajů. Žijí v chudinské části města zvané Colma v blízkosti školy. Jako většina místních obyvatel mají k dispozici malý domek postavený z cihel bez přívodu pitné vody, kterou si musí nosit ze studny. Hlásí se ke křesťanství.
  Martin rád hraje fotbal a po škole také doma pomáhá s úklidem. Chodí do 4. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Abdoul Walab Belem
  Fotka
  Narodil se 8. února 2008.
  Abdoul Walab je nejstarší ze čtyř sourozenců. Jeho otec je tradiční zemědělec a matka je v domácnosti. Příjem rodiny je velmi nízký, a tak nemohou pokrýt náklady na Abdoulovo vzdělání. Žijí blízko školy v domku z cihel, kde není zaveden vodovod, pro vodu si chodí ke studni. Jsou muslimové.
  Abdoul Walab rád hraje fotbal. Doma pomáhá s různými pracemi. Chodí do 3. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs. Ve škole má nejradši přírodní vědy.
 • Gisèle Dembele
  Fotka
  Narodila se 27. února 2008.
  Gisèle má jednu sestru. Její rodiče jsou velmi chudí, otec pracuje jako tradiční zemědělec a matka se stará o domácnost. Nemohou pokrýt náklady na vzdělání svých dcer, potřebují pomoci. Žijí v cihlovém domku v blízkosti křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs, kam Gisèle chodí. Vodu si nosí ze studny. Jsou křesťané.
  Gisèle má ráda tanec. Po návratu ze školy doma pomáhá s vařením. Chodí teprve do 2. třídy, protože začala se školní docházkou v pozdějším věku.
 • Idrissa Maiga
  Fotka
  Narodil se 10. srpna 2008.
  Idrissa má tři bratry a jednu sestru. Otec je tradiční zemědělec a matka je v domácnosti. Jsou chudí, a tak si nemohou dovolit platit školní poplatky svým dětem. Aby mohl Idrissa i nadále chodit do školy, potřebuje dárce pravidelné podpory. Rodina žije v blízkosti školy v domku z hliněných cihel bez přívodu pitné vody, kterou si musí nosit ze studny. Hlásí se k Islámu.
  Idrissa má rád fotbal. Doma pomáhá s úklidem. Nyní chodí do 4. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.
 • Lizeta Rouamba
  Fotka
  Narodila se v roce 2009.
  Lizeta má tři sourozence. Žije v typické burkinské rodině muslimského vyznání, kde se otec živí tradičním zemědělstvím a matka se stará o domácnost. Jako většina lidí v okolí mají k dispozici cihlový domek bez přívodu pitné vody, pro kterou si chodí ke studni. V těchto chudých podmínkách rodina nemůže pokrýt náklady na Lizetino vzdělání. Aby mohla Lizeta pokračovat ve studiu, potřebuje získat dárce pravidelné podpory.
  Lizeta ráda zpívá. Doma pomáhá s vařením a jejím oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy. Nyní chodí do 4. třídy křesťanské školy v Bobo-Dioulasso, kterou provozuje International Needs.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js