Děti z chudých rodin ze slumů z Bangladéše

Děti z chudých rodin ze slumů z Bangladéše

Podpora dětí z Bangladéše je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně. Ačkoliv jsou děti převážně z muslimských rodin, všechny chodí do křesťanské školy s křesťansky zaměřenou výukou.

Děti, které zde čekají na podporu, žijí v extrémní chudobě ve slumech. Jejich domovem je obvykle přístřešek z kusů dřeva, plechů a dalších odpadních materiálů. Bangladéš je přelidněný a obvyklý způsob obživy – zemědělství – se stává zoufalým bojem s nedostatkem půdy a s častými záplavami. V zemi jsou státní školy zdarma, ale jsou přeplněné. Chudé děti ze slumů nemají šanci se do těchto škol dostat. Proto International Needs ve slumech provozuje vlastní školy, jejichž provoz je hrazen z pravidelné podpory jednotlivých dětí.

Školy mají křesťanský charakter a děti zde dostávají příležitost, aby se přirozeně seznámily s křesťanskými hodnotami. Dětem se tyto programy líbí a také veřejnost přijímá práci International Needs přátelsky. Praktická pomoc a láska zde překonávají náboženské rozpory.
O Dálkové adopci PLUS® v Bangladéši

 • Borna Halder
  Fotka
  Narodila se 10. října 2006.
  Borna má mladšího bratra. Otec se živí jako rybář, jeho úlovek však nebývá bohatý a výdělek je velmi malý. Matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je hinduistická a bydlí na severu Bangladéše ve vesnické oblasti Naogaon v chatrči o jedné místnosti, chatrč je z bambusu a dřeva se střechou z plechových plátů. Pitnou vodu čerpají z místní studny.
  Borna ráda tančí a doma pomáhá mamince s domácími pracemi. Ve škole ji nejvíce baví angličtina. Chodí do 6. třídy křesťanské školy, kterou pro chudé děti ze slumů provozuje International Needs.
 • Shajalal Shiraj
  Narodil se 22. prosince 2007.
  Shajalal má mladší sestru. Otec pracuje jako řidič dodávky, matka je v domácnosti. Příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina bydlí ve slumové oblasti Bhuiyapara v hlavním městě Dháka. Přebývají v chatrči z listí a bambusu. Ve městě žije nejméně 15 milionů obyvatel a více než polovina z nich přežívá v rozsáhlých slumech. Většina dětí ze slumu nemá šanci dostat se do přeplněných státních škol. Rodina vyznává islám.
  Shajalal rád hraje hry. Stará se o svou mladší sestru. Ve škole ho nejvíc baví výtvarná výchova. Chodí do 3. třídy v křesťanské škole, kterou provozuje International Needs. 
 • Jishan Sheikh
  Narodil se 7. května 2008.
  Jishan má dvě starší sestry. Jeho otec pracuje každý den jako pomocný kuchař, nebo jako malíř pokojů někdy ale práci nemá vůbec. Matka je v domácnosti. Příjem rodiny je velice nízký a často nestačí na pokrytí jejích základních potřeb. Rodiče si nemohou dovolit vzdělání svých dětí. Tato muslimská rodina žije ze dne na den. Bydlí ve slumu v hlavním městě Dháka v chatrči o jedné místnosti ze suchého listí a bambusu s plechovou střechou. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku, kde voda často není čištěná. Většina dětí ze slumu nemá šanci dostat se do přeplněných státních škol.
  Jishan rád hraje kriket. Někdy mamince pomáhá s domácími pracemi. Chodí do 3. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs. Společenské vědy jsou jeho nejoblíbenějším předmětem.
 • Jannatun Islam
  Fotka
  Narodila se 16. října 2008.
  Jannatun má jednu mladší sestru. Otec pracuje jako dělník na ořechové plantáži za denní mzdu. I když jde o velmi namáhavou práci, jeho výdělek stačí tak z ruky do úst. Rodina žije na severu Bangladéše, v okrese Naogaon, jsou muslimové. Bydlí v  chatrči z bambusu, dřeva a  suchého listí, je to pouze jediná místnost. Pitnou vodu čerpají z místního potrubí.
  Jannatun ráda hraje ludo (výuková hra typu „žebříky a hadi“). Chodí do křesťanské školy, kterou provozuje International Needs v Naogaon, kde má nejraději bengálštinu. Je v 6. třídě.
 • Mehedi Hassan
  Narodil se 1. ledna 2010.
  Mehedi má 3 sourozence. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu. Matka je v domácnosti. Příjmy nestačí na vzdělání dětí. Rodina bydlí v chatrči ve slumu v hlavním městě Dháka. Chatrč je postavená z bambusu, listí a plechu. Ve městě žije nejméně 15 milionů obyvatel a více než polovina z nich přežívá v rozsáhlých slumech. Většina dětí ze slumu nemá šanci dostat se do přeplněných státních škol. Rodina je muslimská.
  Mehedi rád hraje kriket. Pomáhá s domácími pracemi. Ve škole ho nejvíc baví čtení anglických básní. Chodí do 4. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs.

  Mehedi již našel dárce poloviční podpory a hledá ještě dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.

 • Mahin Pramanik
  Narodil se 12. srpna 2010.

  Mahin nemá sourozence. Otec pracuje jako podomní prodavač zeleniny, jeho výdělek je ale velmi nízký. Matka je v domácnosti. Příjem rodiny nestačí na pokrytí nákladů na vzdělání dítěte. Rodina bydlí na severu Bangladéše ve vesnické oblasti Naogaon. Lidé se zde živí zemědělstvím, ale život jim komplikuje nedostatek půdy a časté záplavy. Chudé děti z vesnických slumů nemají šanci dostat se do přeplněných státních škol. Mahinova rodina žije v chatrči z bambusu, dřeva, suchého listí a bláta. Mají přístup k pitné vodě z místní studny. Jsou muslimové.
  Mahin rád hraje badminton, má rád hudbu a baví ho výtvarná výchova. Chodí do 3. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs.
  Mahin byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Mahin hledá nového dárce.

 • Sakibul Hasan
  Narodil se 5. října 2010.
  Sakibul nemá sourozence. Otec pracuje jako dělník. Za těžkou práci dostává velmi nízkou denní mzdu. Matka je v domácnosti. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dítěte. Rodina bydlí na severu Bangladéše ve vesnické oblasti Naogaon. Lidé se zde živí zemědělstvím, ale život jim komplikuje nedostatek půdy a časté záplavy. Chudé děti z vesnických slumů nemají šanci dostat se do přeplněných státních škol. Rodina žije v chatrči z bambusu, dřeva, bahna a suchého listí. Má jen jednu místnost. Mají přístup k pitné vodě z místní studny. Rodina je muslimská.
  Sakibul rád hraje kriket. Baví ho i kreslení. Jeho nejoblíbenější předmět ve škole je bengálština. Chodí do 3. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs. 
 • Mithila Pervin
  Fotka
  Narodila se 5. září 2012.
  Mithila nemá sourozence. Její otec pracuje jako námezdní dělník na polích. Pracuje velmi tvrdě celý den v horku i v dešti. V období dešťů jsou pole zaplavená, takže nemůže do práce. Jeho příjem je velmi nízký a nestačí ani k zajištění jídla pro celou rodinu. Matka je v domácnosti. Rodina žije v severní části Bangladéše v oblasti Naogaon. Bydlí v chatrči o jedné místnosti z bambusu, listí a dřeva. Pitnou vodu mají z místního vodovodu. Jsou muslimové.
  Mithila moc ráda maluje a hraje ludo (výuková hra typu „žebříky a  hadi“). Ráda jí jablka a pomeranče a hraje si venku. Chodí do předškolního oddělení školky ve škole, kterou provozuje International Needs. Děti v Bangladéši se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
  Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js