Děti z chudých rodin ze slumů z Bangladéše

Děti z chudých rodin ze slumů z Bangladéše

Podpora dětí z Bangladéše je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně. Ačkoliv jsou děti převážně z muslimských rodin, všechny chodí do křesťanské školy s křesťansky zaměřenou výukou.

Děti, které zde čekají na podporu, žijí v extrémní chudobě ve slumech. Jejich domovem je obvykle přístřešek z kusů dřeva, plechů a dalších odpadních materiálů. Bangladéš je přelidněný a obvyklý způsob obživy – zemědělství – se stává zoufalým bojem s nedostatkem půdy a s častými záplavami. V zemi jsou státní školy zdarma, ale jsou přeplněné. Chudé děti ze slumů nemají šanci se do těchto škol dostat. Proto International Needs ve slumech provozuje vlastní školy, jejichž provoz je hrazen z pravidelné podpory jednotlivých dětí.

Školy mají křesťanský charakter a děti zde dostávají příležitost, aby se přirozeně seznámily s křesťanskými hodnotami. Dětem se tyto programy líbí a také veřejnost přijímá práci International Needs přátelsky. Praktická pomoc a láska zde překonávají náboženské rozpory.
O Dálkové adopci PLUS® v Bangladéši

 • Borna Halder
  Fotka
  Narodila se 10. října 2006.
  Borna má mladšího bratra. Otec se živí jako rybář, jeho úlovek však nebývá bohatý a výdělek je velmi malý. Matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je hinduistická a bydlí na severu Bangladéše ve vesnické oblasti Naogaon v chatrči o jedné místnosti, chatrč je z bambusu a dřeva se střechou z plechových plátů. Pitnou vodu čerpají z místní studny.
  Borna ráda tančí a doma pomáhá mamince s domácími pracemi. Ve škole ji nejvíce baví angličtina. Chodí do 7. třídy křesťanské školy, kterou pro chudé děti ze slumů provozuje International Needs. Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.
 • Fahmida Akhter
  Fotka
  Narodila se 24. listopadu 2014.

  Bydlí s rodiči a starším bratrem v domku o jedné místnosti se stěnami ze dřeva a plechových plátů.

  Co dělají tvoji rodiče? Taťka je námezdní dělník na polích za denní mzdu. Jeho výdělek ale nestačí ani na zabezpečení jídla pro naši rodinu. Žijeme z ruky do úst.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme muslimové.
  Co tě baví? Ráda hraji na schovávanou. Také ráda kreslím. Moje oblíbená barva je červená a oblíbené jídlo vejce.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do školky. Děti v Bangladéši se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Jannatun Islam
  Fotka
  Narodila se 16. října 2008.
  Jannatun má jednu mladší sestru. Otec pracuje jako dělník na ořechové plantáži za denní mzdu. I když jde o velmi namáhavou práci, jeho výdělek stačí tak z ruky do úst. Rodina žije na severu Bangladéše, v okrese Naogaon, jsou muslimové. Bydlí v  chatrči z bambusu, dřeva a  suchého listí, je to pouze jediná místnost. Pitnou vodu čerpají z místního potrubí.
  Jannatun ráda tančí a hraje ludo (výuková hra typu „žebříky a hadi“). Chodí do křesťanské školy, kterou provozuje International Needs v Naogaon, kde má nejraději bengálštinu. Je v 7. třídě.
 • Jishan Sheikh
  Narodil se 7. května 2008.
  Jishan má dvě starší sestry. Jeho otec pracuje jako pomocný kuchař, někdy ale práci nemá. Matka je v domácnosti. Příjem rodiny je velice nízký a často nestačí na pokrytí jejích základních potřeb. Rodiče si nemohou dovolit vzdělání svých dětí. Tato muslimská rodina žije ze dne na den. Bydlí ve slumu v hlavním městě Dháka v chatrči o jedné místnosti ze suchého listí a bambusu s plechovou střechou. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku, kde voda často není čištěná. Většina dětí ze slumu nemá šanci dostat se do přeplněných státních škol.
  Jishan rád hraje kriket. Chodí do 4. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs. Jeho nejoblíbenějšími předměty jsou společenské vědy a bengálština, ale má výborné výsledky ze všech předmětů.
 • Munni Akhter
  Fotka
  Narodila se 18. prosince 2014.

  Munni žije s rodiči a starším bratrem v chatrči o jedné místnosti z bambusu a hlíny.

  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek je řidič rikši. Velkou část toho, co vydělá ale musí odvést pronajímateli rikši. Zbytek peněz stačí sotva na pokrytí základních potřeb naší rodiny. Žijeme z ruky do úst. Rodiče si  nemohou dovolit posílat nás do školy.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme muslimové.
  Co tě baví? Moc ráda si hraji s panenkou. Také pomáhám mamince s domácími pracemi.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do školky International Needs pro děti ze slumů. Děti v Bangladéši se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Musfiqur Rahman Mithu
  Fotka
  Narodil se 27. července 2009.

  Musfiqur žije s rodiči a třemi staršími sourozenci ve slumu v chatrči o jedné místnosti ze starých plachet a kartonů.

  Co dělají tvoji rodiče? Otec dodává na místní trh oblečení z druhé ruky. Je to velmi těžká práce za velmi malou mzdu. Mamka je v domácnosti. Rodiče si nemohli dovolit posílat nás děti do školy, až jsem dostal šanci studovat ve škole pro děti ze slumů v Savaru.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme muslimové.
  Co tě baví? Rád hraji badminton. Ve škole mám nejraději hodiny angličtiny.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 5. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs.
 • Sakibul Hasan
  Narodil se 5. října 2010.
  Sakibul nemá sourozence. Otec pracuje jako dělník. Za těžkou práci dostává velmi nízkou denní mzdu. Matka je v domácnosti. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dítěte. Rodina bydlí na severu Bangladéše ve vesnické oblasti Naogaon. Lidé se zde živí zemědělstvím, ale život jim komplikuje nedostatek půdy a časté záplavy. Chudé děti z vesnických slumů nemají šanci dostat se do přeplněných státních škol. Rodina žije v chatrči z bambusu, dřeva, bahna a suchého listí. Má jen jednu místnost. Mají přístup k pitné vodě z místní studny. Rodina je muslimská.
  Sakibul rád hraje fotbal a kriket. Baví ho i kreslení. Jeho nejoblíbenější předměty ve škole jsou bengálština a angličtina. Chodí do 4. třídy křesťanské školy, kterou provozuje International Needs. 
 • Shajalal Shiraj
  Narodil se 22. prosince 2007.
  Shajalal má mladší sestru. Otec pracuje jako řidič dodávky, matka je v domácnosti. Příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina bydlí ve slumové oblasti Bhuiyapara v hlavním městě Dháka. Přebývají v chatrči z listí a bambusu. Ve městě žije nejméně 15 milionů obyvatel a více než polovina z nich přežívá v rozsáhlých slumech. Většina dětí ze slumu nemá šanci dostat se do přeplněných státních škol. Rodina vyznává islám.
  Shajalal rád hraje kriket. Stará se o svou mladší sestru. Ve škole ho nejvíc baví výtvarná výchova a bengálština, ale má výborné vysvědčení ze všech předmětů. Chodí do 5. třídy v křesťanské škole, kterou provozuje International Needs. Shajalal už našel dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary