Děti z Filipín

Děti z Filipín

Podpora dětí z Filipín (základní a střední škola) je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.
Podpora dětí, které studují na VŠ, je 1 860 Kč měsíčně. Jejich dosavadní dárci mnohdy nemohou platit tuto plnou podporu, proto pro ně hledáme další dárce. Umožňujeme, aby se na podporu složilo více dárců. Nejnižší možná podpora je 400 Kč měsíčně.

Tyto děti jsou z nejchudších vrstev a jejich rodiny mají nejnižší společenské postavení. Žijí v chudinských slumech ve velkých městech nebo v jednoduchých chatrčích na venkově. Často jsou ohrožené podvýživou. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání. Filipíny sice nepatří mezi nejchudší země světa, ale jsou zde obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými.

Děti z Filipín si rády dopisují se svými dárci. Pokud napíšete filipínskému dítěti dopis, je velká naděje, že Vám odpoví (navíc nad povinné 4 zprávy ročně).
O Dálkové adopci PLUS® na Filipínách

 • Kristine Joy Caling
  Fotka
  Narodila se 9. února 2000.
  Kristine má 4 sourozence. Její otec pracuje jako prodavač ryb, matka je v domácnosti. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina žije v chudé venkovské oblasti u města Carigara na ostrově Leyte asi 1 200 km jihovýchodně od hl. města Manily. Většina rodin zde má svůj pozemek s domkem postaveným částečně z betonu nebo ze dřeva, ale často jsou to i nuzné chatrče. Rodina je katolická.
  Kristine ráda zpívá a hraje volejbal. Doma pomáhá s úklidem a se vším, co je potřeba. Nejraději ale pomáhá odpoledne otci s prodejem ryb na trhu. Kristine je zodpovědná a její otec je na ni a její výsledky ve škole velmi hrdý. Již od dětství si přála stát se učitelkou, proto se rozhodla studovat na vysoké škole obor učitelství fyziky pro druhý stupeň. Je ve 2. ročníku a studium by měla dokončit na jaře 2022.
  Kristine Joy je od roku 2007 podporovaná z ČR. Podpora dárců pro ni vždy byla nejen finančním, ale i morálním povzbuzením. Jeden z jejích dárců však již nemůže pokračovat v podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 860 Kč měsíčně), takže Kristine Joy hledá nového dárce zbývajících 465 Kč měsíčně.
 • Kenneth Rosal
  Fotka
  Narodil se 5. října 2000.
  Kenneth má starší sestru a mladšího bratra. Otec pracuje jako doručovatel. Matka nemá stálou práci. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská a žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily.
  Kenneth rád čte a hraje basketbal či šachy. Také rád hraje na baskytaru. Doma pomáhá uklízet a sbírat dřevo na topení. V červnu 2019 nastoupil do 1. ročníku vysoké školy, kde studuje bakalářský obor management turismu. Studium by měl dokončit na jaře 2023.
  Kenneth byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy celkem 1 860 Kč měsíčně. Proto Kenneth hledá nového dárce zbývajících 930 Kč měsíčně. Částku je ještě možné rozdělit mezi dva na sobě nezávislé dárce.
 • Jhazmon Dale Hermosa
  Fotka
  Narodil se 2. srpna 2006.
  Jhazmon Dale má čtyři bratry. Otec pracuje jako řidič, ale nemá stálou práci a tím ani příjem. Matka se angažuje jako dobrovolnice v místní komunitě. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolická a žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Jde o horskou oblast. Většina rodin má svou vlastní půdu a domek, asi 10 % rodin je v nájmu. Většina domků je ze dřeva, zbytek jsou chatrče. Místní rodiny žijí ve špatných podmínkách.
  Jhazmon Dale chodí do školy rád. Ve volném čase ho baví čtení a kreslení a rád hraje badminton a basketbal. Doma pomáhá se zametáním a mytím nádobí. Chodí do 7. třídy a z předmětů má nejradši výtvarné činnosti. Tohoto studenta můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Shaquielle Balud
  Fotka
  Narodil se 20. února 2007.
  Shaquielle, zvaný též Akil, je prostřední ze tří bratrů. Otec se živí jako dělník, matka jako pradlena. Jejich příjmy nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská, žije v domku s betonovou podezdívkou ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Je to místo, kam vláda přesídlila část obyvatel z jiných slumů. Většina rodičů nemá žádnou trvalou práci a k přežití musí přijímat příležitostné nebo sezónní práce, např. na stavbách. Pro vodu si chodí k veřejnému kohoutku.
  Shaquielle rád doma myje nádobí a pomáhá matce s péčí o domácnost, když ona pere prádlo. Ve volném čase ho baví psát, hrát basketbal a jezdit na kole. Jeho velkým koníčkem je také skauting. Jednoho dne by se rád stal námořníkem. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je občanská nauka. Chodí do 6. třídy. Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Elimelic Aaron Nabarty
  Fotka
  Narodil se 27. listopadu 2007.
  Aaron má mladšího bratra. Otec pracuje jako vrátný, matka je v domácnosti. Jejich příjem těžko pokrývá potřeby rodiny. Rodina žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severových. od hl. města Manily. Bydlí ve vesnici v horách v domě s betonovou podezdívkou, který patří jejich příbuzným. Pro vodu si chodí k prameni. Jsou adventisté.
  Aaron doma pomáhá s umýváním nádobí a zametáním podlahy, také stele postele. Ve volném čase rád hraje basketbal a vytváří komiksy. Jeho oblíbeným předmětem ve škole je výtvarná výchova. Chodí do 6. třídy.
 • Axa Rae Cartagena
  Fotka
  Narodila se 14. prosince 2009.
  Axa má mladšího bratra a dvě starší sestry. Otec pracuje jako řidič rikši, matka jako služebná v zahraničí. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolická a žije v chudinské čtvrti ve městě Santa Rosa na pobřeží jezera Laguna de Bay, asi 40 km jihovýchodně od hl. města Manily. Životní podmínky lidí jsou zde stejné jako ve slumu. Velmi malé domky mají stěny ze dřeva a z plechu, některé mají betonovou podezdívku. Cartagenovi bydlí v pronajatém domku, je zde přístup k pitné vodě.
  Axa ráda sleduje televizi a hraje s kamarády na schovávanou. Doma pomáhá se zametáním podlahy. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je angličtina. Právě začala chodit do 4. třídy.
 • Roycie Anne Nalzaro
  Fotka
  Narodila se 28. července 2012.
  Roycie je prostřední ze tří dětí. Děti žijí u babičky a tety v chudinském slumu Sitio Olandes na předměstí města Marikina v těsném sousedství hl. města Manily. Lidé zde žijí v chatrčích, některé malé dřevěné domky mají betonovou podezdívku. Roycie bydlí v pronajatém domku, je zde přístup k pitné vodě. Její rodiče žijí v jiné provincii Filipín, matka je v domácnosti a výdělek otce nestačí na pokrytí nákladů spojených se vzděláním dětí.
  Roycie si ráda hraje s kamarádkami a s panenkami. Doma pomáhá s úklidem. Ve škole ji nejvíce baví výtvarná výchova. Právě začala chodit do 2. třídy.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js