Děti z Filipín

Děti z Filipín

Podpora dětí z Filipín (základní a střední škola) je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.
Podpora dětí, které studují na VŠ, je 1 860 Kč měsíčně. Jejich dosavadní dárci mnohdy nemohou platit tuto plnou podporu, proto pro ně hledáme další dárce. Umožňujeme, aby se na podporu složilo více dárců. Nejnižší možná podpora je 400 Kč měsíčně.

Tyto děti jsou z nejchudších vrstev a jejich rodiny mají nejnižší společenské postavení. Žijí v chudinských slumech ve velkých městech nebo v jednoduchých chatrčích na venkově. Často jsou ohrožené podvýživou. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání. Filipíny sice nepatří mezi nejchudší země světa, ale jsou zde obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými.

Děti z Filipín si rády dopisují se svými dárci. Pokud napíšete filipínskému dítěti dopis, je velká naděje, že Vám odpoví (navíc nad povinné 4 zprávy ročně).
O Dálkové adopci PLUS® na Filipínách

 • Allyssa Louise Fernando
  Fotka
  Narodila se 2. června 2010.
  S kým a kde bydlíš? Mám dvě starší a jednu mladší sestru. Bydlíme s rodiči u příbuzných v domku s betonovou podezdívkou, máme přístup k pitné vodě. Domek stojí ve slumové oblasti na kraji města.
  Co dělají tvoji rodiče? Maminka je v domácnosti, tatínek pracuje jako řidič kamionu. Jeho příjem nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Mám ráda různé hlavolamy a skládání puzzle. Ráda zpívám a dívám se na televizi. Doma pomáhám mamince zametat podlahu a skládat prádlo.
  V čem jsi dobrá ve škole? Mým oblíbeným předmětem je matematika. Ráda bych se jednou stala učitelkou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 4. třídy.
 • Haidie Narag
  Fotka
  Narodila se 12. srpna 2010.

  Haidie je prostřední ze tří sourozenců. Rodina žije v chudinském slumu Sitio Olandes na předměstí města Marikina.

  Co dělají tvoji rodiče? Můj táta se o naši rodinu přestal zajímat. Žijeme s nevlastním otcem, který pracuje jako řidič sdíleného taxi. Maminka je doma s malým bráškou. Jejich příjem nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda hraji hry. Doma pomáhám se zametáním podlahy.
  V čem jsi dobrá ve škole? Můj nejoblíbenější předmět je angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 3. třídy.
 • Christine Faye Valles
  Fotka
  Narodila se 1. prosince 2011.

  Christine je prostřední ze tří sourozenců. Rodina žije v chudinském slumu Sitio Olandes na předměstí města Marikina.

  Co dělají tvoji rodiče? Taťka pracuje jako kuchař, mamka je s mou malou sestrou v domácnosti. Jejich příjem nestačí na naše vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Moc ráda kreslím a vymalovávám. Také doma pomáhám zametat podlahu a mýt nádobí.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 2. třídy.
 • Jenna Revillo
  Fotka
  Narodila se 27. dubna 2011.

  Jenna má čtyři sourozence. Rodina žije v polozděném domku v chudinském slumu ve městě Antipolo.

  Co dělají tvoji rodiče? Mamka je bez práce, táta pracuje jako občasný pomocný dělník na stavbách s podprůměrným příjmem. Moc potřebujeme finanční i lidskou podporu, abych mohla chodit do školy.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Moc ráda vybarvuji obrázky. Doma pomáhám s úklidem.
  V čem jsi dobrá ve škole? Můj oblíbený předmět je angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 3. třídy.
 • Maria Fe Lucenesio
  Fotka
  Narodila se 7. dubna 2003.

  Maria Fe bydlí v rodině své tety, která ji adoptovala. Má 5 bratrů a 4 sestry. Rodina žije ve slumové komunitě Relocation u města Montalban.

  Co dělají tvoji rodiče? Strýc pracoval jako prodavač, ale nedávno měl mrtvičku, také se léčí s tuberkulózou. Teta vypomáhá v okolí jako pradlena. Jejich příjem nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda tancuji, hraji volejbal a basketbal.
  V čem jsi dobrá ve škole? Do školy chodím hodně ráda a dost se snažím, ale nemám moc dobré výsledky, protože mám hůře pohyblivý jazyk a obtížně vyslovuji slova. Přesto bych se jednou chtěla stát policistkou a pomáhat lidem.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 10. třídy, což je 4. ročník šestileté střední školy.
  Informace o podpoře: Marie Fe byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však nemůže pokračovat v podpoře, takže Marie Fe hledá nového dárce.
 • Nińo Filipin Toyong
  Fotka
  Narodil se 18. srpna 2000.
  Nińo má bratra a tři sestry. Otec pracoval jako tesař, nedávno měl však mrtvici a musí odpočívat. Matka se živí jako pradlena. Jejich nepravidelný příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolického vyznání a žije ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severových. od hl. města Manily.
  Nińo rád hraje badminton a počítačové hry. Doma pomáhá s vařením a zametáním podlahy. Vyniká v matematice a angličtině. Rád by se stal účetním, proto se rozhodl pro bakalářské studium účetnictví na Státní univerzitě v San Mateo. Nyní je ve 2. ročníku a studium by měl dokončit na jaře 2023.
  Nińo byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v podpoře, která je při studiu vysoké školy celkem 1 860 Kč měsíčně. Je možná i nižší částka podpory tak, aby měl Nińo nejvíce tři na sobě nezávislé dárce.
 • Shaquielle Balud
  Fotka
  Narodil se 20. února 2007.
  Shaquielle, zvaný též Akil, je prostřední ze tří bratrů. Otec se živí jako dělník, matka jako pradlena. Jejich příjmy nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská, žije v domku s betonovou podezdívkou ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Je to místo, kam vláda přesídlila část obyvatel z jiných slumů. Většina rodičů nemá žádnou trvalou práci a k přežití musí přijímat příležitostné nebo sezónní práce, např. na stavbách. Pro vodu si rodina chodí k veřejnému kohoutku.
  Shaquielle doma myje nádobí a pomáhá matce s péčí o domácnost, když ona pere prádlo. Ve volném čase ho baví hra na kytaru, basketbal a jízda na kole. Jeho velkým koníčkem je také skauting. Jednoho dne by se rád stal zdravotníkem nebo policistou. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je občanská nauka. Chodí do 8. třídy. 

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary