Děti z Filipín

Děti z Filipín

Podpora dětí z Filipín (základní a střední škola) je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.
Podpora dětí, které studují na VŠ, je 1 860 Kč měsíčně. Jejich dosavadní dárci mnohdy nemohou platit tuto plnou podporu, proto pro ně hledáme další dárce. Umožňujeme, aby se na podporu složilo více dárců. Nejnižší možná podpora je 400 Kč měsíčně.

Tyto děti jsou z nejchudších vrstev a jejich rodiny mají nejnižší společenské postavení. Žijí v chudinských slumech ve velkých městech nebo v jednoduchých chatrčích na venkově. Často jsou ohrožené podvýživou. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání. Filipíny sice nepatří mezi nejchudší země světa, ale jsou zde obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými.

Děti z Filipín si rády dopisují se svými dárci. Pokud napíšete filipínskému dítěti dopis, je velká naděje, že Vám odpoví (navíc nad povinné 4 zprávy ročně).
O Dálkové adopci PLUS® na Filipínách

 • Kristine Joy Caling
  Fotka
  Narodila se 9. února 2000.
  Kristine má 4 sourozence. Její otec pracuje jako prodavač ryb, matka je v domácnosti. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina žije v chudé venkovské oblasti u města Carigara na ostrově Leyte asi 1 200 km jihovýchodně od hl. města Manily. Většina rodin zde má svůj pozemek s domkem postaveným částečně z betonu nebo ze dřeva, ale často jsou to i nuzné chatrče. Rodina je katolická.
  Kristine ráda zpívá a hraje volejbal. Doma pomáhá s úklidem a se vším, co je potřeba. Nejraději ale pomáhá odpoledne otci s prodejem ryb na trhu. Kristine je zodpovědná a její otec je na ni a její výsledky ve škole velmi hrdý. Již od dětství si přála stát se učitelkou, proto se rozhodla studovat na vysoké škole obor učitelství fyziky pro druhý stupeň. Od srpna 2018 je v 1. ročníku a studium by měla dokončit na jaře 2022.
  Kristine Joy je od roku 2007 podporovaná z ČR. Podpora dárců pro ni vždy byla nejen finančním, ale i morálním povzbuzením. Jeden z jejích dárců však již nemůže pokračovat v podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 860 Kč měsíčně), takže Kristine Joy hledá nového dárce zbývajících 465 Kč měsíčně.
 • John Dominic Sampaga
  Fotka
  Narodil se 21. listopadu 2001.
  John Dominic má mladšího bratra a starší sestru. Otec je řidič s velmi limitovaným příjmem a matka je v domácnosti. Rodina žije v chudinském slumu Sitio Olandes na předměstí města Marikina. Rodina je katolická.
  John Dominic rád hraje basketbal, tančí a čte romány. Doma pomáhá zametat podlahu a mýt nádobí. Chodí do 11. ročníku, což je 5. rok šestileté střední školy. John Dominic se ve škole zaměřuje na přírodní vědy, techniku, inženýrství a matematiku. V matematice se mu velmi daří, dokonce se účastní i matematických soutěží nad rámec školy. Jeho snem je stát se v budoucnu architektem nebo inženýrem.
  John Dominic byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže John Dominic hledá nového dárce.
 • Nino Joseph Llubit
  Fotka
  Narodil se 18. ledna 2004.
  Nino Joseph má dvě mladší sestry. Otec pracuje v obchodě s potravinami, jeho příjem je ale nízký a nepokryje náklady spojené se vzděláním dětí. Rodina má bydliště v chudinském slumu Sitio Olandes na předměstí města Marikina v těsném sousedství hl. města Manily. Nino Joseph ale žije s matkou u tety a babičky v provincii Ilollo, kam se přestěhovali kvůli lepší škole. Rodina se hlásí ke křesťanství.
  Nino Joseph hraje basketbal a volejbal. Doma pomáhá zametat podlahu a mýt nádobí. Moc rád chodí do školy, je pilný, má dobré výsledky, a dokonce pomáhá doučovat děti ze sousedství. Nejvíce se mu daří v angličtině. Chodí do 9. třídy, což je 3. rok šestileté střední školy. Zatím přemýšlí, že by se jednou mohl stát učitelem nebo námořníkem, jeho největším snem ale je, aby byl v budoucnu schopný pomáhat své rodině.
  Nino Joseph byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Nino Joseph hledá nového dárce.
 • Roxane Nińa Aban
  Narodila se 25. ledna 2004.
  Roxane Nińa má dvě starší sestry. Matka nemá stálou práci, otec pracuje jako opravář aut, do práce jezdí na kole, jedna cesta mu trvá 2 hodiny. Jeho nízký příjem pokryje základní potřeby rodiny, ale nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolického vyznání a žije v malém betonovém domku ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Většina lidí zde nemá žádnou trvalou práci a k přežití musí přijímat příležitostné nebo sezónní práce.
  Roxane Nińa ráda hraje badminton nebo basktebal a sleduje animované pořady v televizi. Doma pomáhá s mytím nádobí a praním prádla, baví ji s matkou vyrábět rohožky. Ve škole ji baví matematika a sociální studia. Chtěla by se stát učitelkou nebo kuchařkou. Chodí do 9. třídy.
 • Jhazmon Dale Hermosa
  Fotka
  Narodil se 2. srpna 2006.
  Jhazmon Dale má čtyři bratry. Otec pracuje jako řidič, ale nemá stálou práci a tím ani příjem. Matka se angažuje jako dobrovolnice v místní komunitě. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolická a žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Jde o horskou oblast. Většina rodin má svou vlastní půdu a domek, asi 10 % rodin je v nájmu. Většina domků je ze dřeva, zbytek jsou chatrče. Místní rodiny žijí ve špatných podmínkách.
  Jhazmon Dale chodí do školy rád. Ve volném čase ho baví čtení a kreslení a rád hraje badminton a basketbal. Doma pomáhá se zametáním a mytím nádobí. Chodí do 7. třídy a z předmětů má nejradši výtvarné činnosti. Tohoto studenta můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Shaquielle Balud
  Fotka
  Narodil se 20. února 2007.
  Shaquielle, zvaný též Akil, je prostřední ze tří bratrů. Otec se živí jako dělník, matka jako pradlena. Jejich příjmy nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská, žije v domku s betonovou podezdívkou ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Je to místo, kam vláda přesídlila část obyvatel z jiných slumů. Většina rodičů nemá žádnou trvalou práci a k přežití musí přijímat příležitostné nebo sezónní práce, např. na stavbách. Pro vodu si chodí k veřejnému kohoutku.
  Shaquielle rád doma myje nádobí a pomáhá matce s péčí o domácnost, když ona pere prádlo. Ve volném čase ho baví psát, hrát basketbal a jezdit na kole. Jeho velkým koníčkem je také skauting. Jednoho dne by se rád stal námořníkem. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je občanská nauka. Chodí do 6. třídy. Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Mychel Gabata
  Fotka
  Narodila se 16. května 2007.
  Mychel má čtyři bratry a pět sester. Rodiče se živí zemědělstvím. Jejich příjem nestačí na pokrytí všech nákladů velké rodiny. Rodina žije v horské izolované oblasti ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severových. od hl. města Manily. Žijí v pronajatém domku. Pro vodu si chodí k prameni. Jsou křesťané.
  Mychel ráda kreslí a čte. Doma pomáhá s nošením vody a zametáním podlahy. Její oblíbený předmět je filipínština. Chodí do 7. třídy, což je 1. ročník šestileté střední školy.
 • Elimelic Aaron Nabarty
  Fotka
  Narodil se 27. listopadu 2007.
  Aaron má mladšího bratra. Otec pracuje jako vrátný, matka je v domácnosti. Jejich příjem těžko pokrývá potřeby rodiny. Rodina žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severových. od hl. města Manily. Bydlí ve vesnici v horách v domě s betonovou podezdívkou, který patří jejich příbuzným. Pro vodu si chodí k prameni. Jsou adventisté.
  Aaron doma pomáhá s umýváním nádobí a zametáním podlahy, také stele postele. Ve volném čase rád hraje basketbal a vytváří komiksy. Jeho oblíbeným předmětem ve škole je výtvarná výchova. Chodí do 6. třídy.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js