Děti z Filipín

Děti z Filipín

Podpora dětí z Filipín (základní a střední škola) je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.
Podpora dětí, které studují na VŠ, je 1 860 Kč měsíčně. Jejich dosavadní dárci mnohdy nemohou platit tuto plnou podporu, proto pro ně hledáme další dárce. Umožňujeme, aby se na podporu složilo více dárců. Nejnižší možná podpora je 400 Kč měsíčně.

Tyto děti jsou z nejchudších vrstev a jejich rodiny mají nejnižší společenské postavení. Žijí v chudinských slumech ve velkých městech nebo v jednoduchých chatrčích na venkově. Často jsou ohrožené podvýživou. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání. Filipíny sice nepatří mezi nejchudší země světa, ale jsou zde obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými.

Děti z Filipín si rády dopisují se svými dárci. Pokud napíšete filipínskému dítěti dopis, je velká naděje, že Vám odpoví (navíc nad povinné 4 zprávy ročně).
O Dálkové adopci PLUS® na Filipínách

 • Aira Marie Trinidad
  Fotka
  Narodila se 16. srpna 2002.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a pěti sourozenci. Dva z nich jsou starší, tři jsou mladší než já. Žijeme ve slumu Relocation u města Montalban asi 25 km od hl. města Manily.
  Co dělají tvoji rodiče? Mamka má zdravotní problémy, ale pomáhá v pekařství a otec pracuje jako řidič. Příjem pokryje základní potřeby rodiny, ale už ne vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda hraji badminton a šachy a povídám si s přáteli. Doma myji nádobí a peru prádlo.
  V čem jsi dobrá ve škole? Nejvíc se mi daří v sociálních studiích. Jednou bych se chtěla stát účetní.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 11. třídy, což je předposlední ročník vyšší střední školy. Po jejím dokončení mohou studenti začít pracovat, protože již získali určitou odbornost, anebo mohou pokračovat studiem na vysoké škole.
  Informace o podpoře: Aira byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Aira hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Allyssa Louise Fernando
  Fotka
  Narodila se 2. června 2010.
  S kým a kde bydlíš? Mám dvě starší a jednu mladší sestru. Bydlíme s rodiči u příbuzných v domku s betonovou podezdívkou, máme přístup k pitné vodě. Domek stojí ve slumové oblasti na kraji města.
  Co dělají tvoji rodiče? Maminka je v domácnosti, tatínek pracuje jako řidič kamionu. Jeho příjem nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Mám ráda různé hlavolamy a skládání puzzle. Ráda zpívám a dívám se na televizi. Doma pomáhám mamince zametat podlahu a skládat prádlo.
  V čem jsi dobrá ve škole? Mým oblíbeným předmětem je matematika. Ráda bych se jednou stala učitelkou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 4. třídy.
 • Atasha Kae Maliswa
  Fotka
  Narodila se 10. srpna 2010.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a třemi staršími sourozenci ve slumové komunitě Relocation u města Montalban severovýchodně od hl. města Manily. Velmi malé domky tu většinou mají stěny ze dřeva a plechu, ale náš má betonovou podezdívku.
  Co dělají tvoji rodiče? Maminka je v domácnosti a tatínek si na splátky pořídil tříkolku, se kterou nabízí různé rozvážky. Výdělek však nestačí, aby zaplatil vzdělání nás všech dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda tančím a dívám se na televizi. Doma pomáhám se zametáním podlahy a mytím nádobí.
  V čem jsi dobrá ve škole? Můj oblíbený předmět je občanská výchova.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 4. třídy.
 • Axa Rae Cartagena
  Fotka
  Narodila se 14. prosince 2009.
  Axa má mladšího bratra a dvě starší sestry. Otec pracuje jako řidič rikši, matka jako služebná v zahraničí. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolická a žije v chudinské čtvrti ve městě Santa Rosa na pobřeží jezera Laguna de Bay, asi 40 km jihovýchodně od hl. města Manily. Životní podmínky lidí jsou zde stejné jako ve slumu. Velmi malé domky mají stěny ze dřeva a z plechu, některé mají betonovou podezdívku. Cartagenovi bydlí v pronajatém domku, je zde přístup k pitné vodě.
  Axa ráda sleduje televizi a hraje s kamarády na schovávanou. Doma pomáhá se zametáním podlahy. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je angličtina. Právě začala chodit do 4. třídy.
 • Jhazmon Dale Hermosa
  Fotka
  Narodil se 2. srpna 2006.
  Jhazmon Dale má čtyři bratry. Otec se od rodiny odstěhoval a více se o ni nestará. Matka s dětmi nyní žije u svého staršího bratra. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolická a žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Jde o horskou oblast, kde většina rodin bydlí v dřevěných domcích, zbytek jsou chatrče. Místní rodiny žijí ve špatných podmínkách.
  Jhazmon Dale rád hraje badminton, basketbal a hry na telefonu. Doma pomáhá se zametáním podlahy a mytím nádobí. Chodí do 8. třídy a z předmětů má nejraději výtvarné činnosti.
 • Kenneth Rosal
  Fotka
  Narodil se 5. října 2000.
  Kenneth má starší sestru a mladšího bratra. Otec pracuje jako doručovatel. Matka nemá stálou práci. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská a žije ve slumové komunitě Mascap u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily.
  Kenneth rád čte a hraje basketbal či šachy. Také rád hraje na baskytaru. Doma pomáhá uklízet a sbírat dřevo na topení. V červnu 2019 nastoupil do 1. ročníku vysoké školy, kde studuje bakalářský obor management turismu. Studium by měl dokončit na jaře 2023.
  Kenneth byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy celkem 1 860 Kč měsíčně. Proto Kenneth hledá nového dárce zbývajících 930 Kč měsíčně. Částku je ještě možné rozdělit mezi dva na sobě nezávislé dárce.
 • Marian Cruz
  Fotka
  Narodila se 12. května 2009.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a čtyřmi bratry u našich příbuzných. Jejich příbytek je pouhá chatrč, ale má zavedenou elektřinu a přístup k pitné vodě.
  Co dělají tvoji rodiče? Moji oba rodiče pracují, maminka vyrábí rýžové koláčky, tatínek je řidič rikši. Jejich příjem ale nestačí na vzdělání nás všech dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Já ráda a prý moc hezky kreslím. Doma pomáhám s mytím nádobí, praním a zametáním podlahy.
  V čem jsi dobrá ve škole? Baví mě se učit, i o víkendu si ráda opakuji. Mým oblíbeným předmětem je matematika, mám z ní velmi dobré známky.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 5. třídy.
 • Nińo Filipin Toyong
  Fotka
  Narodil se 18. srpna 2000.
  Nińo má bratra a tři sestry. Otec pracoval jako tesař, nedávno měl však mrtvici a musí odpočívat. Matka se živí jako pradlena. Jejich nepravidelný příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je katolického vyznání a žije ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severových. od hl. města Manily.
  Nińo rád hraje badminton a počítačové hry. Doma pomáhá s vařením a zametáním podlahy. Vyniká v matematice a angličtině. Rád by se stal účetním, proto se rozhodl pro bakalářské studium účetnictví na Státní univerzitě v San Mateo. Nyní je v 1. ročníku a studium by měl dokončit na jaře 2023.
  Nińo byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 860 Kč měsíčně). Nińo proto hledá nového dárce poloviční podpory 930 Kč měsíčně (umožňujeme i částečnou podporu 465 Kč měsíčně).
 • Shaquielle Balud
  Fotka
  Narodil se 20. února 2007.
  Shaquielle, zvaný též Akil, je prostřední ze tří bratrů. Otec se živí jako dělník, matka jako pradlena. Jejich příjmy nestačí na vzdělání dětí. Rodina je křesťanská, žije v domku s betonovou podezdívkou ve slumové komunitě Relocation u města Montalban (Rodriguez) asi 25 km severovýchodně od hl. města Manily. Je to místo, kam vláda přesídlila část obyvatel z jiných slumů. Většina rodičů nemá žádnou trvalou práci a k přežití musí přijímat příležitostné nebo sezónní práce, např. na stavbách. Pro vodu si rodina chodí k veřejnému kohoutku.
  Shaquielle doma myje nádobí a pomáhá matce s péčí o domácnost, když ona pere prádlo. Ve volném čase ho baví hrát basketbal a jezdit na kole. Jeho velkým koníčkem je také skauting. Jednoho dne by se rád stal zdravotníkem. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je občanská nauka. Chodí do 7. třídy. 

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary