Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Hem Kumari Rai
  Fotka
  Narodila se 28. září 2005.
  Hem Kumari je prostřední ze 3 dětí. Otec pracuje jako hlídač v místní škole a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na pokrytí potřeb rodiny a nákladů na vzdělání dětí. Proto Hem Kumari dočasně bydlí u pastora T. Raie v Lalitpur, který takto pečuje o několik dětí z chudých rodin, mají přístup k pitné vodě. Rodina je křesťanská.
  Hem Kumari ráda zpívá a tancuje. Když je doma, stará se o mladšího bratra a pomáhá s domácími pracemi. V budoucnu by se chtěla stát zdravotní sestrou. Školu má blízko domova, má vynikající výsledky ve studiu a jejím nejoblíbenějším předmětem je nepálština. Chodí do 5. třídy.
  Hem Kumari už našla dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Arpan Karki
  Fotka
  Narodil se 16. února 2010.
  Arpan má jednu starší sestru. Otec je bez práce, kvůli alkoholu rodinu zanedbává. Matka si proto našla práci jako pomocná síla v kanceláři, její výdělek ale není dostačující, aby uživil rodinu a pokryl náklady na vzdělání dětí. Rodina žije v chatrném přístřešku z plechu, bambusu a dřeva, na maličkém kousku země, na jehož koupi si vzali půjčku. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou křesťané.
  Arpan rád hraje hry, zpívá a tančí. Jeho nejoblíbenější barva je modrá a ve škole má nejraději matematiku. Jeho škola je docela daleko, cesta mu pěšky trvá půl hodiny. Arpan, jako mnoho jiných dětí v Nepálu, které patří věkově do školky, byl předčasně přijat do 1. třídy. Důvodem byla potřeba rodičů vydělávat a dítě někam umístit. Děti pak chodí do školy spolu se staršími sourozenci. Arpan má ve studiu tak nadprůměrně dobré výsledky, že mu škola dovolila přeskočit 2. ročník. Teď chodí do 4. třídy.
 • Phoebe Ale
  Fotka
  Narodila se 25. listopadu 2013.
  Phoebe nemá sourozence. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu, matka jako pomocnice v kanceláři. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte, protože náklady na vzdělání v Nepálu po zemětřesení v r. 2015 velmi stouply. Rodina bydlí v  Káthmándú v pronajaté místnosti v betonovém domě, je zde přístup k pitné vodě. Jsou křesťané.
  Phoebe ráda kreslí, tančí a zpívá, její oblíbená barva je červená. Doma pomáhá s nošením pitné vody. Chodí do předškolního oddělení školky, kde se učí číst, psát a sčítat. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js