Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Rispa Lama
  Fotka
  Narozena 2. ledna 2003.
  Rispa má mladšího bratra rovněž ve školním věku. Otec pracuje jako řidič a se svým nízkým příjmem jen s obtížemi uživí rodinu. Matka je v domácnosti. Rodina je křesťanská, bydlí ve čtvrti Thasikhel, v okrese Lalitpur v Káthmándú.
  Rispa ráda zpívá a tančí. Doma pomáhá matce s vařením, mytím nádobí a bratrovi s úkoly. Když byla malá, chtěla být zpěvačkou, později inženýrkou, nyní chce být prostě ženou, na kterou bude její rodina pyšná. Rispa je v 11. třídě, prvním ročníku dvouleté střední školy. Jejím nejoblíbenějším předmětem je účetnictví.
  Rispa byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže hledáme nového dárce.
 • Jenisha Bhujel
  Fotka
  Narodila se 15. října 2008.
  Jenisha má starší sestru a mladšího bratra. Otec pracuje v zahraničí, matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Tato křesťanská rodina bydlí v pronajaté místnosti v betonovém domě v Káthmándú.
  Jenisha ráda tančí, kreslí, zpívá a cvičí taekwondo. Doma pomáhá se skládáním prádla. Ve škole ji nejvíce baví matematika a přírodní vědy. Chodí do 6. třídy. Chtěla by se stát učitelkou nebo lékařkou.
  Jenisha byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však již nemůže pokračovat v podpoře, takže Jenisha hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Priya Shrestha
  Fotka
  Narodila se 4. dubna 2009.
  Priya má mladšího bratra Amose, pro kterého také hledáme dárce. Rodiče se přistěhovali do Káthmándú z východního Nepálu, z oblasti Morang, aby v hl. městě našli lepší budoucnost pro sebe a vzdělání pro své děti. Protože rodiče nemají vzdělání, nemohou sehnat kvalifikovanou práci. Otec pracuje jako malíř pokojů, ale jeho zakázky a tím i příjmy nejsou pravidelné. Matka pracuje jako služebná. Je pro ně těžké platit náklady na vzdělání dětí. Bydlí s nimi také babička. Tato křesťanská rodina žije v pronajaté místnosti betonového domu, je zde přístup k pitné vodě.
  Priya je bystrá dívka, která ráda kreslí. Doma pomáhá matce se všemi domácími pracemi. Chce se jednou stát zdravotní sestrou a pomáhat lidem v nouzi. Chodí již do 7. třídy, protože začala se školní docházkou v pěti letech. Jejími oblíbenými předměty ve škole jsou angličtina a biologie.
  Priya už našla dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Nandita Basnet
  Fotka
  Narodila se 4. července 2011.
  Nandita má starší sestru. Rodiče se nechávají najímat jako dělníci na práci na polích, jejich příjem je však velmi malý na vzdělání dětí. Bydlí v doškovém domě v odlehlé vesnici na východě Nepálu, mají přístup k pitné vodě. Rodina vyznává hinduismus.
  Nandita ráda zpívá a tančí. Pomáhá matce se všemi domácími pracemi. Její oblíbené předměty ve škole jsou nepálština a přírodní vědy. Nyní chodí do 3. třídy. Jednou by se ráda stala lékařkou.
 • Kabir Gole
  Fotka
  Narodil se 8. září 2012.
  Kabir má jednu starší sestru. Přestěhovali se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Bydlí ve čtvrti Nakkhu, v okrese Lalitpur v Káthmándú v pronajaté místnosti v domě z betonu. V domě je přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek. Rodina je křesťanská.
  Kabir rád navštěvuje nová místa. Je to bystrý a poslušný chlapec. Učí se číst a psát, jeho oblíbeným předmětem je nepálština. Jednou by se rád stal důstojníkem v armádě. Chodí se sestrou do předškolního oddělení školky, budova je blízko jeho domova. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
 • Amos Shrestha
  Fotka
  Narodil se 9. března 2013.
  Amos je mladším bratrem Priyi, pro kterou také hledáme dárce. Rodiče se přistěhovali do Káthmándú z východního Nepálu, z oblasti Morang, aby v hl.  městě našli lepší budoucnost pro sebe a vzdělání pro své děti. Protože rodiče nemají vzdělání, nemohou sehnat kvalifikovanou práci. Otec pracuje jako malíř pokojů, ale jeho zakázky a tím i příjmy nejsou pravidelné. Matka pracuje jako služebná. Je pro ně těžké platit náklady na vzdělání dětí. Bydlí s nimi také babička. Tato křesťanská rodina žije v pronajaté místnosti betonového domu, je zde přístup k pitné vodě, užitkovou vodu čerpají ze studny.
  Amos si rád hraje s kamarády, plave, hraje fotbal a čte. Je ještě příliš malý, aby pomáhal s domácími pracemi, ale snaží se být užitečný. Chodí do 1. třídy, kde se pilně učí číst, psát a počítat. Rád by se jednou stal policistou.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js