Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Rishpa Lama
  Fotka
  Narozena 2. ledna 2003.
  Rishpa má mladšího bratra rovněž ve školním věku. Otec pracuje jako řidič a se svým nízkým příjmem jen s obtížemi uživí rodinu. Matka je v domácnosti. Rodina je křesťanská, bydlí ve čtvrti Thasikhel, v okrese Lalitpur v Káthmándú.
  Rishpa ráda zpívá a tančí. Doma pomáhá matce s vařením a mytím nádobí a bratrovi s úkoly. Když byla malá, chtěla být zpěvačkou, později inženýrkou, nyní chce být prostě ženou, na kterou bude její rodina pyšná. Rishpa je v 10. třídě, posledním ročníku základní školy; děti obvykle pokračují na dvouleté střední škole.
  Rishpa byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže hledáme nového dárce od května 2019.
 • Hem Kumari Rai
  Fotka
  Narodila se 28. září 2005.
  Hem Kumari je prostřední ze 3 dětí. Otec pracuje jako hlídač v místní škole a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na pokrytí potřeb rodiny a nákladů na vzdělání dětí. Proto Hem Kumari dočasně bydlí u pastora T. Raie v Lalitpur, který takto pečuje o několik dětí z chudých rodin, mají přístup k pitné vodě. Rodina je křesťanská.
  Hem Kumari ráda zpívá a tancuje. Když je doma, stará se o mladšího bratra a pomáhá s domácími pracemi. V budoucnu by se chtěla stát zdravotní sestrou. Školu má blízko domova, má vynikající výsledky ve studiu a jejím nejoblíbenějším předmětem je nepálština. Chodí do 5. třídy.
  Hem Kumari už našla dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Jenisha Bhujel
  Fotka
  Narodila se 15. října 2008.
  Jenisha má starší sestru. Otec pracuje v zahraničí, matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Tato křesťanská rodina bydlí v pronajaté místnosti v betonovém domě v Káthmándú.
  Jenisha ráda tančí a cvičí taekwondo. Doma pomáhá se skládáním prádla. Ve škole ji nejvíce baví matematika a přírodní vědy. Chodí do 5. třídy. Chtěla by se stát učitelkou.
  Jenisha byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však již nemůže pokračovat v podpoře, takže Jenisha hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Nandita Basnet
  Fotka
  Narodila se 4. července 2011.
  Nandita má starší sestru. Rodiče se nechávají najímat jako dělníci na práci na polích, jejich příjem je však velmi malý na vzdělání dětí. Bydlí v doškovém domě v odlehlé vesnici na východě Nepálu, mají přístup k pitné vodě. Rodina vyznává hinduismus.
  Nandita ráda zpívá a tančí. Pomáhá matce se všemi domácími pracemi. Její oblíbené předměty jsou nepálština a přírodní vědy. Nyní chodí do 2. třídy.
 • Ayush Gole
  Fotka
  Narodil se 8. září 2012.
  Ayush má starší sestru a bratra, dvojče jménem Kabir, kterého také najdete mezi dětmi hledajícími podporu na našem webu. Přestěhovali se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Bydlí ve čtvrti Nakkhu, v okrese Lalitpur v Káthmándú v pronajaté místnosti v domě z betonu. Je zde přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek. Rodina je křesťanská.
  Ayush rád zpívá a hraje si s míčem. Baví ho učit se číst a psát. Jednou by se rád stal pilotem. Chodí do předškolního oddělení školky, budova je blízko jeho domova. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
 • Kabir Gole
  Fotka
  Narodil se 8. září 2012.
  Kabir má starší sestru a bratra, dvojče jménem Ayush, kterého také najdete mezi dětmi hledajícími podporu na našem webu. Přestěhovali se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Bydlí ve čtvrti Nakkhu, v okrese Lalitpur v Káthmándú v pronajaté místnosti v domě z betonu. V domě je přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek. Rodina je křesťanská.
  Kabir rád navštěvuje nová místa. Je to bystrý a poslušný chlapec. Učí se číst a psát, jeho oblíbeným předmětem je nepálština. Jednou by se rád stal důstojníkem v armádě. Chodí s bratrem a sestrou do předškolního oddělení školky, budova je blízko jeho domova. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js