Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Ashis Sunuwar Shikari
  Fotka
  Narodil se 31. srpna 2002.
  Ashis má mladšího bratra. Jejich otec je pastorem v místní křesťanské církvi, matka mu ve službě pomáhá. Rodina si pronajímá byt se dvěma místnostmi. Nájem je však pro ně drahý a jejich příjem nestačí na vzdělání synů.
  Ashis rád sportuje, baví ho jak basketbal, tak také fotbal, stolní tenis a volejbal. Rovněž rád hraje na kytaru a zpívá. Doma hodně pomáhá, vaří, myje nádobí a pere prádlo. Ashis chodí do 12. třídy (11. a 12. třída tvoří v Nepálu středoškolské vzdělání). Ve škole ho baví matematika a chemie. Chtěl by se stát inženýrem informačních technologií.
  Ashis byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však již nemůže pokračovat v podpoře, takže Ashis hledá nového dárce.
 • Sagun Nepali
  Fotka
  Narodila se 5. dubna 2006.
  Sagun je prostřední mezi dvěma bratry. Otec jim v roce 2011 zemřel. Matka je od té doby samoživitelka. Při zemětřesení v roce 2015 rodina přišla o dům a chlívek pro zvířata. Bydlí v dočasném přístřešku z plechu, bambusu a bláta. Mají přístup k pitné vodě. Jsou hinduisté. Matka si vydělává jako služebná a i když je její příjem velmi malý, všechny tři děti chodí do školy. Nicméně, náklady na studium se od zemětřesení zvedly o více než 200 %.
  Sagun ráda zpívá a tančí, hraje hry a čte příběhy. Pomáhá sbírat dřevo na podpal v okolním lese a nosí vodu ze studny. Její oblíbená barva je černá. Chtěla by se jednou stát lékařkou a pomáhat nemocným. Ve škole ji nejvíce baví nepálština a angličtina. Chodí do 8. třídy. Základní škola v Nepálu trvá 10 let a děti obvykle pokračují na dvouleté střední škole.
  Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Jenisha Bhujel
  Fotka
  Narodila se 15. října 2008.
  Jenisha má starší sestru a mladšího bratra. Otec pracuje v zahraničí, matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Tato křesťanská rodina bydlí v pronajaté místnosti v betonovém domě v Káthmándú.
  Jenisha ráda tančí, kreslí, zpívá a cvičí taekwondo. Doma pomáhá se skládáním prádla. Ve škole ji nejvíce baví matematika a přírodní vědy. Chodí do 6. třídy. Chtěla by se stát učitelkou nebo lékařkou.
  Jenisha byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však již nemůže pokračovat v podpoře, takže Jenisha hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Nandita Basnet
  Fotka
  Narodila se 4. července 2011.
  Nandita má starší sestru. Rodiče se nechávají najímat jako dělníci na práci na polích, jejich příjem je však velmi malý na vzdělání dětí. Bydlí v doškovém domě v odlehlé vesnici na východě Nepálu, mají přístup k pitné vodě. Rodina vyznává hinduismus.
  Nandita ráda zpívá a tančí. Pomáhá matce se všemi domácími pracemi. Její oblíbené předměty ve škole jsou nepálština a přírodní vědy. Nyní chodí do 3. třídy. Jednou by se ráda stala lékařkou.
 • Shanti Mijar
  Fotka
  Narodila se 25. listopadu 2011.
  Shanti má jednu malou sestřičku. Rodina je z nízké kasty Mijar, kde se muži obvykle živí ševcováním. Shantin otec však pracuje jako dělník za denní mzdu. Matka je v domácnosti. Příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina žije ve velmi prostém domku a potýká se s nedostatkem pitné vody. Jsou hinduisté.
  Shanti baví se učit, je pilná a pracovitá, nyní chodí do 2. třídy. Doma pomáhá s péčí o mladší sestřičku.
 • Joel Rai
  Fotka
  Narodil se 23. srpna 2012.
  Joel má mladší sestřičku. Rodina pochází z Majhgaon, Makwanpur, což je odlehlá vesnice na břehu řeky Bágmatí. Lidé se zde živí obděláváním půdy, ale jejich políčka s úrodou jsou v období dešťů často smetena povodní. Mnozí proto odchází do měst. Stejně tak Joelova rodina odešla hledat práci do údolí Káthmándú a usadila se v Lalitpuru, kde si pronajali místnost v betonovém domě. Jsou křesťané, otec je placeným služebníkem v církvi. Jeho příjem však není dostatečný.
  Joel rád hraje fotbal a dívá se na kreslené pohádky. Jeho oblíbenou barvou je žlutá a nejraději jí knedlíčky momo. Doma pomáhá s úklidem. Ve škole je pilný, chodí do 2. třídy.
 • Kabir Gole
  Fotka
  Narodil se 8. září 2012.
  Kabir má jednu starší sestru. Přestěhovali se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec pracuje jako dělník za denní mzdu, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Bydlí ve čtvrti Nakkhu, v okrese Lalitpur v Káthmándú v pronajaté místnosti v domě z betonu. V domě je přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek. Rodina je křesťanská.
  Kabir rád navštěvuje nová místa. Je to bystrý a poslušný chlapec. Učí se číst a psát, jeho oblíbeným předmětem je nepálština. Jednou by se rád stal důstojníkem v armádě. Chodí se sestrou do předškolního oddělení školky, budova je blízko jeho domova. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
 • Ayush Gole
  Fotka
  Narodil se 6. listopadu 2013.
  Ayush nemá sourozence. Přestěhoval se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec se nechává najímat jako dělník na stavbách, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je křesťanská a bydlí v pronajaté místnosti v domě z betonu. Je zde přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek.
  Ayush rád zpívá, tančí a hraje hry. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Chodí do předškolního oddělení školky, kam dojíždí autobusem. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary