Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Ayush Gole
  Fotka
  Narodil se 6. listopadu 2013.
  Ayush nemá sourozence. Přestěhoval se s rodiči z nepálského venkova za lepší budoucností do hl. města Káthmándú. Otec se nechává najímat jako dělník na stavbách, matka placenou práci nemá. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je křesťanská a bydlí v pronajaté místnosti v domě z betonu. Je zde přístup k pitné vodě. Na praní prádla a hygienu používají veřejný kohoutek.
  Ayush rád zpívá, tančí a hraje hry. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Chodí do předškolního oddělení školky, kam dojíždí autobusem. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
 • Anjan Subba Gurung
  Fotka
  Narozen 30. června 1999.
  S kým a kde bydlíš? Jsem prostřední ze tří sourozenců. Bydlíme s rodiči ve čtvrti Bagar ve městě Pokhara.
  Co dělají tvoji rodiče? Otec se živí jako zedník, mamka pracuje v malém stánku s čajem. Jejich příjem nestačí na mé vysokoškolské studium.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád čtu, hraji na kytaru a baví mě fotbal.
  V čem jsi dobrý ve škole? V angličtině, až dostuduji, rád bych se stal učitelem.
  Do jaké chodíš třídy? Studuji angličtinu a zeměpis na vysoké škole v bakalářském oboru Obchodní studia. Jsem ve 2. ročníku denního studia. Studium je na 4 roky.
  Informace o podpoře: Anjan byl až dosud plně podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 500 Kč měsíčně). Anjan proto hledá nového dárce částečné podpory 700 Kč měsíčně.
 • Bipash Wasti
  Fotka
  Narodil se 1. července 2014.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči v pronajaté místnosti ve čtvrti Nepaltar v Káthmándú. Sourozence nemám.
  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek pracuje jako řidič autobusu, maminka jako dělnice za denní mzdu. Jejich příjem však není na mé vzdělání dostatečný.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Rád hraji hry a pomáhám doma, jak umím.
  V čem jsi dobrý ve škole? Baví mě všechno, co se učíme: čtení, psaní i počítání.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do prostředního oddělení školky. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Dipesh Shrestha
  Fotka
  Narodil se 22. dubna 2000.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a starším bratrem v pronajaté místnosti ve čtvrti Lalitpur v Káthmándú.
  Co dělají tvoji rodiče? Otec je původně tesařem, nyní pracuje jako údržbář ve školce, mamka je v domácnosti. Moje vysokoškolské studium je nad finanční možnosti naší rodiny.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Když mám volný čas, rád hraji na kytaru nebo čtu, také mě baví fotbal.
  V čem jsi dobrý ve škole? Vždycky mě bavila a šla matematika a fyzika.
  Do jaké chodíš třídy? Od prosince 2019 studuji fyziku v 1. ročníku denního studia na vysoké škole v oboru bakalář přírodních věd. Studium je na 4 roky.
  Informace o podpoře: Dipesh byl až dosud plně podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 500 Kč měsíčně). Dipesh proto hledá nového dárce poloviční podpory 750 Kč měsíčně.
 • Dhanisha Tamang
  Fotka
  Narodila se 27. března 2009.
  S kým a kde bydlíš? Jsem starší ze dvou sester. Bydlíme jen s maminkou. Otec se o rodinu nestaral, proto se mamka s námi odstěhovala do Satdobato, kde jsme si pronajali místnost.
  Co dělají tvoji rodiče? Maminka si otevřela na ulici stánek, ale nepřinášel jí dostatečný výdělek, takže teď pracuje jako služebná ve dvou domech. Její příjem však není pravidelný a dostatečně velký, aby stačil na vzdělání pro nás děti.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda si hraji s panenkami, tančím a skáči přes švihadlo.
  V čem jsi dobrá ve škole? Mám ráda společenské vědy. Chtěla bych se jednou stát učitelkou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 5. třídy.
  Informace o podpoře: Dhanisha byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Dhanisha hledá nového dárce.
 • Esther Sunuwar
  Narodila se 3. srpna 2006.
  S kým a kde bydlíš? Jsem nejmladší z devíti dětí. Bydlíme s rodiči poblíž školy v pronajatém domku s přístupem k pitné vodě ve čtvrti Bhainsepati, Lalitpur v údolí Káthmándú.
  Co dělají tvoji rodiče? Oba rodiče pracují na malém políčku, které je jediným zdrojem naší obživy. Příjem z něj je nízký a nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Moc ráda si kreslím.
  V čem jsi dobrá ve škole? Mým oblíbeným předmětem ve škole jsou společenské vědy. Ráda bych se jednou stala zdravotní sestrou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 8. třídy. Základní škola v Nepálu trvá 10 let a děti obvykle pokračují na dvouleté střední škole.
  Informace o podpoře: Esther byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce ale již nemůže pokračovat v podpoře, takže Esther hledá nového dárce.
 • Kalpana B. K.
  Fotka
  Narodila se 17. listopadu 2000.
  S kým a kde bydlíš? Mám bratra a sestru. Rodiče nemáme. Od dětství bydlím v internátě.
  Co dělají tvoji rodiče? Moji rodiče zemřeli. Při denním studiu nemám možnost pracovat, ale snažím se najít alespoň nějaký drobný přivýdělek.
  Jakou máš víru? Jsem křesťanka.
  Co tě baví? Ráda tančím, zpívám a vyrábím přání a dekorace z papíru. Také mě baví domácí práce.
  V čem jsi dobrá ve škole? Vždycky mě bavilo a šlo účetnictví.
  Do jaké chodíš třídy? Od listopadu 2019 studuji v 1. ročníku denního studia na vysoké škole v oboru bakalář obchodu a služeb. Studium je na 4 roky.
  Informace o podpoře: Kalpana byla až dosud plně podporována z ČR. Její dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 500 Kč měsíčně). Kalpana proto hledá nového dárce částečné podpory 500 Kč měsíčně.
 • Prayash Nepali
  Fotka
  Narodil se 13. července 2013.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s maminkou a starším bratrem u prarodičů. Mají domek ze dřeva a bambusu s plechovou střechou.
  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek maminku často bil. Musela se s ním rozvést a vrátila se s námi dětmi do domu svých rodičů. Pracuje jako švadlena, ale její výdělek nestačí na pokrytí nákladů na naše vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Rád hraji hry. Mám rád červenou barvu.
  V čem jsi dobrý ve škole? Mým oblíbeným předmětem ve škole je angličtina. Rád bych se jednou stal vojákem v nepálské armádě.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 1. třídy.
  Informace o podpoře: Prayash již získal dárce poloviční podpory a hledá ještě dárce zbývající částky 400 Kč měsíčně.
 • Reshma Bhujel
  Fotka
  Narodila se 6. září 2010.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a mladším bratrem na venkově v domku ze dřeva a kamenů s plechovou střechou.
  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek pracuje jako nájemní rolník. Jeho výdělek nedostačuje ani na pokrytí nákladů naší rodiny, natož na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme bez vyznání.
  Co tě baví? Ráda kreslím a tančím. Doma pomáhám s péčí o mladšího bratra, s úklidem a vařením.
  V čem jsi dobrá ve škole? Mým oblíbeným předmětem je angličtina. Ráda bych se jednou stala učitelkou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 5. třídy.
 • Sadishya Bishwakarma
  Fotka
  Narodila se 25. září 2009.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s rodiči a mladším bratrem v pronajatém domku.
  Co dělají tvoji rodiče? Oba moji rodiče byli jako mladí zraněni při maoistických nepokojích v naší zemi a mají zdravotní následky. Tatínkovi zlomila kulka kost v noze a velmi špatně chodí. Živí se jako zpěvák. Jeho příjem ale nestačí na zajištění vzdělání pro nás děti.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Ráda zpívám, tančím a hraji hry. Moje oblíbená barva je fialová. Doma pomáhám uklízet, prát a zametat podlahu, také hlídám malého brášku.
  Čím chceš být až vyrosteš? Chtěla bych se stát lékařkou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 3. třídy.
 • Sagun Nepali
  Fotka
  Narodila se 5. dubna 2006.
  S kým a kde bydlíš? Jsem prostřední mezi dvěma bratry. Při zemětřesení v roce 2015 jsme přišli o dům a chlívek pro zvířata. Nyní s mamkou a bratry bydlíme v dočasném přístřešku z plechu, bambusu a bláta.
  Co dělají tvoji rodiče? Otec v roce 2011 zemřel. Mamka je od té doby samoživitelka. Vydělává si jako služebná a i když je její příjem velmi malý, my všechny tři děti chodíme do školy. Nicméně, náklady na studium se od zemětřesení zvedly o více než 200 %.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Ráda zpívám a tančím, hraji hry a čtu příběhy. Pomáhám sbírat dřevo na podpal v okolním lese a nosím vodu ze studny.
  V čem jsi dobrá ve škole? Ve škole mě nejvíc baví nepálština a angličtina. Chtěla bych se jednou stát lékařkou a pomáhat nemocným.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 8. třídy. Základní škola v Nepálu trvá 10 let a děti obvykle pokračují na dvouleté střední škole.
  Informace o podpoře: Sagun byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Sagun hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Sandhya Shrestha
  Fotka
  Narodila se 8. dubna 2012.
  S kým a kde bydlíš? Žiji s rodiči a mladší sestrou v jednoduchém domku ve vesnici Bakultaar. Míváme nedostatek pitné vody.
  Co dělají tvoji rodiče? Oba se živí jako nájemní zemědělci a mimo sezonu pracují jako dělníci za denní mzdu. Jejich příjem nestačí na moje vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Ráda čtu, tančím, zpívám a pomáhám mamince.
  V čem jsi dobrá ve škole? Do školy chodím moc ráda, nechci vynechat výuku ani když jsem nemocná. Nejraději mám angličtinu a přírodopis.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 4. třídy.
 • Saugat Ghimire
  Fotka
  Narodil se 7. prosince 2000.
  S kým a kde bydlíš? Mám rodiče a mladšího bratra, ale abych mohl studovat, bydlím u naší tety v Káthmándú.
  Co dělají tvoji rodiče? Mamka se snaží živit jako švadlena, prošla kdysi kurzem v Lydia centru, to je výcvik praktických dovedností pro chudé ženy. Otec nemá placené zaměstnání, hospodaří kolem domu. Finančně na tom nejsme dobře.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád čtu a kreslím, také mě baví sport.
  V čem jsi dobrý ve škole? Baví mě angličtina a studuji svůj vysněný obor výpočetní technologie.
  Do jaké chodíš třídy? Od listopadu 2019 studuji v 1. ročníku denního studia na vysoké škole v oboru bakalář přírodních věd. Studium je na 4 roky.
  Informace o podpoře: Saugat byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však nemůže pokračovat v podpoře, která je při studiu vysoké školy 1 500 Kč měsíčně. Saugat proto hledá nového dárce. Částku je možné rozdělit mezi dva na sobě nezávislé dárce.
 • Sijan Gajmer
  Fotka
  Narodil se 14. února 2014.
  S kým a kde bydlíš? Žiji s rodiči v jednoduchém domku ve vesnici Sanochaur. Sourozence nemám. Míváme nedostatek pitné vody.
  Co dělají tvoji rodiče? Taťka pracuje v továrně na zpracování stříbra, vytváří ornamenty a drobné sošky. Jeho výdělek pokryje náklady rodiny, ale nestačí na mé vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Baví mě hrát hry, také rád pomáhám doma.
  V čem jsi dobrý ve škole? Můj oblíbený předmět je angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do předškolního oddělení školky. Děti v Nepálu se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Sujana Subba
  Fotka
  Narodila se 3. října 1999.
  S kým a kde bydlíš? Jsem prostřední ze tří sourozenců. Žijeme s rodiči v pronajatém domku ve čtvrti Lalitpur v Káthmándú.
  Co dělají tvoji rodiče? Otec pracuje jako koordinátor programu dálkové adopce International Needs Nepál. Maminka slouží jako dobrovolná sociální pracovnice. Moje vysokoškolské studium je nad finanční možnosti naší rodiny.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda čtu, poslouchám hudbu a hraji na housle.
  Čím chceš v budoucnu být? Ráda bych založila hudební školu nebo se stala novinářkou.
  Do jaké chodíš třídy? Od ledna 2020 studuji obor Hromadné sdělovací prostředky v 1. ročníku denního studia na vysoké škole. Studium je na 4 roky.
  Informace o podpoře: Sujana byla až dosud plně podporována z ČR. Její dárce však nemůže pokračovat v plné podpoře, která je při studiu vysoké školy vyšší (celkem 1 500 Kč měsíčně). Sujana proto hledá nového dárce poloviční podpory 750 Kč měsíčně.
 • Suraj Bishwakarma
  Fotka
  Narodil se 16. května 2014.
  S kým a kde bydlíš? Žiji s rodiči a starší sestrou v jednoduchém domku ve vesnici Sanochaur. Míváme nedostatek pitné vody.
  Co dělají tvoji rodiče? Oba moji rodiče zpracovávají stříbro. Jsou zaměstnaní v obchodě, kde vyrábí sošky bohů a bohyň. Jejich příjem je ale malý, aby stačil na vzdělání pro nás děti.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme hinduisté.
  Co tě baví? Rád hraji fotbal. Také rád pomáhám doma.
  V čem jsi dobrý ve škole? Baví mě všechno, co se učíme: čtení, psaní i počítání.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 1. třídy.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary