Děti z Nepálu

Děti z Nepálu

Podpora dětí z Nepálu je 800 Kč měsíčně, umožňujeme i poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Nepál patří mezi 40 nejchudších zemí světa. Více jak 2/3 Nepálců se musí spokojit s příjmy ve výši 1 dolaru denně. Dětem hrozí negramotnost – negramotní jsou většinou i jejich rodiče – ale tato cenná pomoc dárců jim dává šanci stát se vzdělanými lidmi a uniknout tak bídě, která je obklopuje. Děti jsou k dálkové adopci vybírané bez rozdílu vyznání.

Snažíme se od dětí získávat také odpovědi na dopisy jejich dárců. Zejména v Nepálu je to však obtížné a nemůžeme zaručit, že děti budou reagovat na případné zásilky. Pokud žijí mimo údolí Káthmándú, může být kontakt s nimi zdlouhavý.
O Dálkové adopci PLUS® v Nepálu

 • Supriya Nepal
  Fotka
  Narodila se 2. listopadu 2000.
  Supriya je jedináček. Otec podniká a matka pracuje jako účetní. Příjem rodičů je ale nízký a nemohou si dovolit platit výdaje spojené se vzděláním dcery. Bydlí v oblasti Bagmati, Lalitpur. Jsou křesťané.
  Supriya ráda zpívá a občas také tančí. Matce pomáhá s domácími pracemi. Ve škole se jí nejvíc daří v angličtině a výpočetní technice. Chodí do 11. třídy (11. a 12. třída tvoří v Nepálu střední vzdělání). V dospělosti by se chtěla stát gynekoložkou.
  Supriya byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Supriya hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Smriti Thapa Magar
  Fotka
  Narodila se 1. února 2002.
  Smriti nemá sourozence. Otec i matka pracují v křesťanské organizaci. Jejich příjem je nízký, takže je pro ně obtížné poskytnout své dceři dobré vzdělání. Rodina žije v pronajatém domku.
  Smriti ráda tancuje a doma pomáhá s vařením. Chodí do 10. třídy, což je poslední rok základní školy, nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole. Ve škole má nejradši angličtinu a účetnictví. V budoucnu by se chtěla stát dobrou účetní.
  Smriti je od roku 2006 podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Smriti hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Rebeka Dhakal
  Fotka
  Narodila se 21. února 2003.
  Rebeka má jednu mladší sestru. Jejich otec pracuje v obchodě a matka je v domácnosti. Rodiče pocházejí z velmi chudých poměrů a sami nemohli dosáhnout na žádné vzdělání. Jejich příjem je velmi nízký, tak přestože by chtěli, nemohou svým dcerám platit školní poplatky. Díky programu podpory se nemusí chudoba předávat z generace na generaci a Rebeka může studovat na kvalitní škole. Rodina žije v pronajaté místnosti a hlásí se ke křesťanství.
  Rebeka je pilná studentka, zapojuje se také do mimoškolních aktivit a ráda zpívá a tančí. Nyní chodí do 10. třídy. Základní škola v Nepálu trvá 10 let a děti obvykle pokračují na dvouleté střední škole.
  Rebeka byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Rebeka hledá nového dárce.
 • Melina Lamichhane
  Fotka
  Narodila se 6. září 2005.
  Melina má starší sestru a mladšího bratra. Otec je nájemný zemědělec a matka je v domácnosti. Finanční podmínky rodiny v současné době nejsou dobré. Náklady na studium velice vzrostly po zemětřesení v dubnu 2015 a kvůli politickému nepokoji. Pro rodinu je téměř nemožné platit školní poplatky, učebnice, psací potřeby, uniformy apod. Mají však naději, že díky programu podpory bude moci Melina dále chodit do školy. Žijí v domku s doškovou střechou v blízkosti školy v oblasti Káthmándú ve vesnici Chhaimale, která se nachází stranou od hlavního města. Mají přístup k pitné vodě. Jsou hinduisté.
  Melina se zájmem čte noviny a navštěvuje nová místa, ráda hraje hry s přáteli. Pomáhá s domácími pracemi. Nejradši má bílou barvu. V budoucnu by chtěla být herečkou. Ve škole má nejradši nepálštinu, angličtinu a sociální studia. Chodí do 7. třídy.
 • Smarika Bisunkhe
  Narodila se 27. dubna 2006.
  Smarika má jednu mladší sestru. Otec pracuje jako dělník a matka je služebná, oba mají velmi nízký příjem a sami si nemohou dovolit platit vzdělání pro Smariku. Bydlí v pronajaté místnosti betonového domku ve vesnici Chhampi, Lalitpur. Mají přístup k pitné vodě. Smarika do školy dojíždí autobusem. Rodina je křesťanského vyznání.
  Smarika ve volném čase ráda čte knihy. Doma pomáhá s nakupováním, uklízením, stlaním postelí a přípravou jídel. Ve škole se jí velmi daří, v závěrečných zkouškách byla jedna z nejlepších dětí. Nyní chodí do 6. třídy. Jednou by se ráda stala doktorkou.
  Smarika byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Smarika hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Rima Tamang
  Fotka
  Narodila se 18. května 2006.
  Rima má starší sestru. Otec pracuje jako zedník, jeho práce je ale nepravidelná a příjem nestačí na vzdělání dětí. Matka je v domácnosti. Žijí v oblasti Káthmándú v Nayopati v domku z hlíny, dřeva a bambusu. Jsou křesťané.
  Rima ráda tancuje a zpívá, dokonce se účastní pěveckých soutěží. Matce pomáhá s uklízením. Ve škole ji nejvíc baví sociální studia. Chodí do 5. třídy. Jednou by se chtěla stát doktorkou.
  Rima je od roku 2013 podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Rima hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně od března 2018.
 • Roman Magar
  Fotka
  Narodil se 24. srpna 2007.
  Roman má starší sestru. Otec a matka pracují jako nájemní dělníci v zemědělství. Jejich příjem je ale velmi malý a nemůže pokrýt všechny náklady rodiny. V této kritické situaci si nemohou dovolit platit dětem školní poplatky. Žijí v malé vesnici Sungnam v oblasti Terhathum v blízkosti školy. Obývají domek, který je postavený z kamene, hlíny, bambusu a dřeva s doškovou střechou. Mají přístup k pitné vodě, cesta pro vodu ale zabere asi 25 minut. Jsou to křesťané, otec také slouží v církvi.
  Roman se zajímá o přírodní vědy a matematiku. Také rád tancuje. Pomáhá s domácími pracemi jako je nošení vody, zametání podlahy nebo stlaní postelí po ránu. Nejraději má bílou a žlutou barvu. Ve škole má nejradši matematiku a angličtinu. Chodí do 5. třídy.
 • Saisa Gajurel
  Fotka
  Narodila se 25. září 2009.
  Saisa má starší sestru. Otec pracuje jako pomocná síla v kanceláři a matka je v domácnosti. Otcův výdělek ale rodině nestačí a nemají žádný jiný zdroj příjmu. Rodina patří mezi oběti zemětřesení z dubna 2015. Ztratili domov i domácí zvířata a nyní žijí ve velice kritické situaci. Po zemětřesení se pro ně školní poplatky staly velkou překážkou a děti nemohou chodit pravidelně do školy. Saisa naléhavě potřebuje podporu, aby mohla pokračovat ve studiu. Rodina bydlí nedaleko školy v provizorní boudě, která je postavená z plechu, dřeva a bambusu. Mají přístup k veřejnému kohoutku s pitnou vodou. Jsou hinduisté.
  Saisa ráda hraje hry, zpívá a tančí. Doma pere prádlo a donáší vodu. Její oblíbená barva je červená. Chtěla by se stát zdravotní sestrou a sloužit nemocným lidem. Chodí do 3. třídy. Její nejoblíbenější předměty jsou matematika a sociální studia.
  Saisa byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v plné podpoře, takže Saisa hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Suraj Tamang
  Fotka
  Narodil se 1. ledna 2010.
  Suraj má jednu starší sestru. Otec jim zemřel, když byly Surajovi dva roky. Aby matka rodinu zajistila, začala po smrti manžela pracovat jako služebná v hostinci, kde mohla i s dětmi bydlet. Před časem ale matce skončila pracovní smlouva a musela se s dětmi z hostince vystěhovat. Ráda by našla nové zaměstnání, ale zatím se jí to nedaří. Žijí nyní v kritické situaci a pro matku je téměř nemožné pokrýt školní výdaje svých dvou dětí. Bydlí v dočasném přístřešku vyrobeném z kusů plechu a bambusu v Bhainsepati v oblasti Lalitpur nedaleko nepálské kanceláře IN. Jsou křesťané.
  Suraj rád zpívá písničky a hraje hry. Má velmi rád modrou barvu. Matce pomáhá s domácími pracemi. Jednou by chtěl vystudovat vysokou školu a stát se nepálským policistou. Právě chodí do 3. třídy a jeho oblíbený předmět je angličtina.
 • Anugrah Dhami
  Narodil se 23. června 2010.
  Anugrah nemá sourozence. Otec i matka pracují jako dobrovolníci v křesťanské organizaci. Nemají stálý příjem a peníze nestačí na vzdělání dítěte. Bydlí v pronajaté místnosti betonového domku s přístupem k pitné vodě. Rodina je křesťanského vyznání.
  Anugrah rád zpívá, kreslí si a hraje hry. Doma pomáhá s mytím oken. Chodí do 2. třídy, kde se mu nejlépe daří v matematice. Jednou by se chtěl stát kapitánem na lodi.
  Anugrah už našel dárce poloviční podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Resika Bista
  Fotka
  Narodila se 28. listopadu 2010.
  Resika je jedináček. Její otec byl dříve policistou, nyní ale pracuje jako pomocník v soukromé kanceláři. Matka je v domácnosti. Protože po zemětřesení 2015 došlo ke zdražení všeho zboží, je pro otce nemožné zaplatit všechny rodinné výdaje s jeho limitovaným příjmem. Rodina pochází ze vzdáleného venkova z východního Nepálu. Nyní ale již několik let žijí v Kirtipur, Káthmándú v pronajaté místnosti zděného domu v blízkosti školy, kam chodí Resika. Mají zde přístup k pitné vodě. Rodina vyznává hinduismus.
  Resika ráda chodí do zoo a prohlíží si ptáky a jiná zvířata. Má ráda sladkosti. Ve školce se jí moc daří, patří k nejlepším dětem ve třídě. Už se učila číst, psát a počítat a brzy začne chodit do 1. třídy.
 • Gracika Parajuli
  Fotka
  Narodila se 30. ledna 2012.
  Gracika má starší sestru. Otec je pomocný dělník v zásobování, nakládá a rozváží potraviny do obchodů. Matka se stará o domácnost. Protože je otcův příjem nepravidelný, mají těžkosti se zaplacením všech běžných výdajů a školních poplatků. Žijí v pronajaté místnosti v betonovém domě v Imadole v oblasti Lalitpur. Mají přístup k pitné vodě. Rodina je hinduistická.
  Gracika ráda zpívá, tančí a kreslí obrázky. Také si ráda hraje s kamarády nebo sleduje kreslené pohádky. Mamince ochotně pomáhá s domácími pracemi. Chodí do školy ve vedlejší vesnici a právě je v 1. třídě, nejraději se učí angličtinu a matematiku. Až vyroste, ráda by se stala zdravotní sestrou.
  Gracika byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Gracika hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js