Děti z Ugandy

Děti z Ugandy

Výše podpory ugandských dětí se liší dle stupně vzdělání. Podpora dětí ve školce a na ZŠ je 800 Kč měsíčně a podpora dětí na SŠ je 1 300 Kč měsíčně. Podporujeme také sluchově postižené děti (podpora je 1 860 Kč měsíčně ) – není-li žádné na této stránce a máte vážný zájem o takovou podporu, prosím Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my si informace o potřebném dítěti vyžádáme z Ugandy.
U některých dětí umožňujeme také poloviční podporu. U středoškoláků a sluchově postižených dětí je možná i jiná výše podpory tak, aby se na podporu dítěte složili celkem 3 dárci nezávisle na sobě. Kliknutím na "Toto dítě chci podporovat" se dostanete na výběr výše podpory, kde vždy uvidíte, jaké možnosti u konkrétního dítěte nabízíme.

V Ugandě žije asi třetina lidí pod hranicí chudoby. Podle odhadů zde žijí nejméně 2 miliony sirotků – nejčastější příčinou smrti jejich rodičů je AIDS. Sirotků se sice někdo z příbuzenstva, vesnice nebo církve ujme, ale na vzdělání nemají prostředky. Podpora je jedinou možností, jak změnit jejich život. Jídlo, které tyto děti dostávají ve škole, je pro většinu z nich jediným pořádným jídlem za den, které mají.

Pokud dítěti z Ugandy napíšete dopis, pravděpodobně Vám na něj také odpoví (nad rámec pravidelných zpráv).
O Dálkové adopci PLUS® v Ugandě

 • Elvis Kibooli
  Fotka
  Narodil se 13. prosince 2008.

  Elvis má šest sourozenců. Ve škole je pečlivý, soustředěný a má dobré výsledky, rád by se stal mechanikem.

  Co dělají tvoji rodiče? Oba moji rodiče pracují na poli a chovají kozy. Jejich příjem je ale nestálý a nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Moc rád hraji fotbal a čtu. Doma pomáhám s chovem koz, nošením vody, zametáním a mytím nádobí.
  V čem jsi dobrý ve škole? Mé oblíbené předměty jsou angličtina a matematika.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 5. třídy křesťanské školy v Kiyindi, kterou provozuje International Needs.
  Informace o podpoře: Elvis byl až dosud podporován z ČR. Jeden z jeho dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Elvis hledá nového dárce.
 • Rehema Nampiima
  Fotka
  Narodila se 2. ledna 2005.
  S kým a kde bydlíš? Jsem prostřední mezi dvěma bratry. Bydlíme s mamkou v městečku Kayunga asi 55 km severovýchodně od hlavního města Kampaly. Otec pracuje jako místní opravář, ale o naši rodinu ztratil zájem.
  Co dělá tvoje matka? Mamka prodává v obchodě, její příjem však nestačí na vzdělání nás dětí. Na zahrádce si pěstujeme kukuřici pro obživu a prodej.
  Jakou má tvá rodina víru? Vyznáváme islám.
  Co tě baví? Ráda a prý dobře tančím a zpívám. Doma pomáhám mamce s vařením.
  V čem jsi dobrá ve škole? Nejvíce mě baví matematika. Učitelé mě chválí za dobré chování a soustředěnost, mám vždy jedny z nejlepších výsledků ve třídě. Chtěla bych se stát učitelkou pro první stupeň ZŠ.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 2. ročníku šestileté křesťanské střední školy ve městě Kayunga.
  Informace o podpoře: Rehema byla až dosud podporovaná z ČR. Jeden z jejích dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Rehema hledá nového dárce zbývajících 300 Kč měsíčně.
 • Shanita Nampeera
  Fotka
  Narodila se 30. listopadu 2013.

  Shanita bydlí s matkou, nevlastním otcem, dvěma bratry a pěti nevlastními sourozenci v cihlovém domku. Pro pitnou vodu si musí chodit do studny.

  Co dělají tvoji rodiče? Nevlastní otec se živí jako rolník, maminka pomáhá na polích jiných lidí za malou odměnu. Jejich příjem nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme muslimové.
  Co tě baví? Můj oblíbený předmět ve škole je matematika. Doma pomáhám s mytím nádobí.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 2. třídy křesťanské školy v Buikwe, kterou provozuje International Needs.
 • Sharif Nsamba
  Fotka
  Narodil se 25. srpna 2012.
  Sharif má jednu starší sestru. Rodiče se rozešli, děti žijí s matkou, která je rolnice s nestabilním příjmem za prodej výpěstků, není pro ni možné platit náklady na vzdělání dětí. Rodina je muslimská a žije v cihlovém domku ve vesnici Kikandwa vzdálené asi 1 km od školy. Pitnou vodu čerpají z vrtu vzdáleného půl km.
  Sharif rád hraje fotbal a doma pomáhá se zametáním. Chodí do předškolní třídy křesťanské školky ve městě Kayunga, která je v partnerství s organizací International Needs. Nejvíce ho tu baví angličtina. Děti v Ugandě se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností. Sharif již našel dárce poloviční podpory a hledá ještě dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Zaina Kantani
  Fotka
  Narodila se 28. února 2012.
  S kým a kde bydlíš? Bydlím s mamkou a nevlastním otcem v cihlovém domku. Mám dva vlastní bratry a jednu sestru, žijí s námi také nevlastní sourozenci.
  Co dělají tvoji rodiče? Otec pracuje jako farmář, ale má velmi malý výdělek a zaplatit školní výdaje pro nás děti je pro něj velmi těžké. Maminka je s malými sourozenci v domácnosti.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme muslimové.
  Co tě baví? Ráda běhám a doma pomáhám s mytím nádobí.
  V čem jsi dobrá ve škole? Ve škole mě nejvíc baví angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 1. třídy křesťanské školy v Buikwe, kterou provozuje International Needs.
  Informace o podpoře: Toto dítě můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary