Děti z Indie

Děti z Indie

Podpora dětí z Indie je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Tyto děti většinou pocházejí z nepálsky hovořícího prostředí z města Dehradun (sev. Indie) a jeho blízkého okolí. Žije zde více než milion nepálských přistěhovalců, kteří sem emigrovali během občanské války anebo přišli hledat práci. Chceme umožnit vzdělání jejich dětem i dětem místním (tedy indickým). Chudoba v této oblasti je na velmi podobné úrovni jako v zaostalém Nepálu. Některé rodiny žijí ve slumech, kde většinu „domků“ tvoří jen plastová střecha. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.
O Dálkové adopci PLUS® v severní Indii

 • Akansha Bhandari
  Fotka
  Narodila se 14. února 2004.
  S kým a kde bydlíš? Tatínek zemřel na infarkt, když jsem byla malá. Bydlím s maminkou a starším bratrem v cihlovém domku. Pitnou vodu máme díky vodnímu filtru z příspěvků českých dárců do Vánoční sbírky 2018.
  Co dělají tvoji rodiče? Mamka pracuje jako asistentka v jedné křesťanské školce. Její příjem ale nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Ráda pomáhám mamince s vařením a úklidem.
  V čem jsi dobrá ve škole? Můj nejoblíbenější předmět je angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 8. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let, pak můžeme pokračovat na dvouleté střední škole.
 • Divya Rai
  Narodila se 30. července 2003.
  Divya je prostřední ze tří sourozenců. Otec pracuje jako dělník a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je hinduistická, nepálské národnosti.
  Divya ráda tančí, zpívá a hraje kriket nebo fotbal. Ve škole ji nejvíc baví přírodní vědy a velice dobře jí jde matematika. Chtěla by se stát důstojnicí v armádě. Chodí do 11. třídy, což je první ročník dvouleté střední školy.
  Divya byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však nemůže pokračovat v podpoře, takže Divya hledá nového dárce.
 • Samuel Lal
  Fotka
  Narodil se 13. listopadu 2009.
  S kým a kde bydlíš? Máme malý domek na vesnici a kousek půdy, který je pro nás zdrojem potravin. Pro vodu si chodíme k veřejnému kohoutku. Mám dvě starší sestry. Obě bydlí při studiu na internátě, protože místo, kde žijeme, není bezpečné pro dívky, když jsou samy doma, zatímco rodiče jsou kvůli službě mimo domov.
  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek slouží jako křesťanský pracovník s nepravidelným příjmem, mamka je v domácnosti a pomáhá mu. Je pro ně velmi těžké zaplatit náklady na naše vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád hraji na bicí.
  V čem jsi dobrý ve škole? Mým nejoblíbenějším předmětem ve škole je matematika. Rád bych se stal učitelem.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 6. třídy.
  Informace o podpoře: Samuel byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v plné podpoře, takže Samuel hledá nového dárce zbývajících 500 Kč měsíčně od června 2020.
 • Sarita Rana
  Fotka
  Narodila se 6. září 2006.
  Sarita má 2 starší sourozence. Její otec pracuje jako řidič a pečuje také o své staré rodiče. Matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je křesťanská a žije ve slumu na březích řeky. Bydlí v domku z hlíny se střechou z plechu.
  Sarita chodí do 9. třídy, jejími oblíbenými předměty jsou angličtina a přírodní vědy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole. Ve volném čase Sarita ráda tančí, hraje badminton nebo čte. Doma pomáhá se zametáním a přípravou čaje.
  Sarita byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však nemůže pokračovat v podpoře, takže Sarita hledá nového dárce.
 • Shristi Kumari
  Fotka
  Narodila se 20. března 2005.
  Shristi má jednoho staršího bratra. Její otec je elektrikářem, ale jeho zaměstnání je nestabilní, navíc se kvůli zdravotním potížím rychle unaví. Matka je asistentkou učitele. Rodiče se starají také o nemocného dědečka a placení školních výdajů pro děti je pro ně velmi těžké. Rodina bydlí ve slumu, v domku z cihel. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Shristi ráda čte a hraje badminton. Také ji velmi baví tanec a účastnila se i taneční soutěže. Doma pomáhá se zametáním, vařením a úklidem. Její oblíbenou barvou je modrá a oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy a matematika. Školu má 2 km od domova, dojíždí tam autobusem, chodí do 9. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole. Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.
 • Yash Dobriyal
  Fotka
  Narodil se 19. června 2008.
  Yash má jednoho mladšího bratra. Otec pracuje jako poštovní doručovatel, matka je v domácnosti a stará se o Yashovu nemocnou babičku. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Bydlí v pronajatém cihlovém domku, pitnou vodu čerpají z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Yash doma pomáhá matce s úklidem, jeho oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy. Školu má asi půl km od domova, chodí do 6. třídy. Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.

 • Yunis Masih
  Fotka
  Narodil se 13. listopadu 2013.
  S kým a kde bydlíš? Mám dva starší bratry a mladší sestřičku. Bydlíme s rodiči v domku z cihel o jedné místnosti a střechou z plastových plátů. Pro pitnou vodu si chodíme k pumpě, na její čištění jsme minulý rok díky vánoční sbírce dostali od IN vodní filtr.
  Co dělají tvoji rodiče? Taťka pracuje jako dělník. Jeho příjem nestačí na vzdělání nás dětí. Mamka se stará o domácnost. V posledních letech maminku sužovala tuberkulóza, ale nyní je jí lépe.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Baví mě čerpat a nosit domů vodu z ruční pumpy.
  V čem jsi dobrý ve škole? Můj oblíbený předmět je angličtina.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do předškolního oddělení školky. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary