Děti z Indie

Děti z Indie

Podpora dětí z Indie je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Tyto děti většinou pocházejí z nepálsky hovořícího prostředí z města Dehradun (sev. Indie) a jeho blízkého okolí. Žije zde více než milion nepálských přistěhovalců, kteří sem emigrovali během občanské války anebo přišli hledat práci. Chceme umožnit vzdělání jejich dětem i dětem místním (tedy indickým). Chudoba v této oblasti je na velmi podobné úrovni jako v zaostalém Nepálu. Některé rodiny žijí ve slumech, kde většinu „domků“ tvoří jen plastová střecha. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.
O Dálkové adopci PLUS® v severní Indii

 • Nisha Thapa
  Fotka
  Narodila se 7. února 2002.
  Nisha má mladší sestru a staršího bratra. Jejich otec zemřel na infarkt, když byli ještě malí. Pro matku to bylo velmi těžké. Pracuje jako služebná a její příjem sotva stačí na každodenní potřeby rodiny. Rodina se nehlásí k žádnému náboženství, ale občas chodí do církve.
  Nisha doma pomáhá se všemi pracemi, jako je vaření, uklízení a praní. Ve škole ji baví angličtina. Chodí do 10. třídy, po jejímž dokončení ji čeká ještě dvouletá střední škola.
 • Divya Rai
  Narodila se 30. července 2003.
  Divya je prostřední ze tří sourozenců. Otec pracuje jako dělník a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je hinduistická, nepálské národnosti.
  Divya ráda tančí, zpívá a hraje fotbal. Ve škole ji nejvíc baví přírodní vědy a velice dobře jí jde matematika. Chtěla by se stát důstojnicí v armádě. Chodí do 10. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole.
  Divya byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Divya hledá nového dárce.
 • Shristi Kumari
  Fotka
  Narodila se 20. března 2005.
  Shristi má jednoho staršího bratra. Její otec je elektrikářem, ale jeho zaměstnání je nestabilní, navíc se kvůli zdravotním potížím rychle unaví. Matka je asistentkou učitele. Rodiče se starají také o nemocného dědečka a placení školních výdajů pro děti je pro ně velmi těžké. Rodina bydlí ve slumu, v domku z cihel. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Shristi ráda čte a hraje badminton. Doma pomáhá se zametáním, vařením a úklidem. Jejím oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy. Školu má 2 km od domova, dojíždí tam autobusem, chodí do 9. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole.
 • Arun Thapa
  Fotka
  Narodil se 28. května 2005.
  Arun je prostřední z pěti sourozenců. Otec pracuje jako dělník a matka jako služebná. Protože mají velkou rodinu a příjem rodičů je omezený, tak je pro ně těžké zaplatit dětem školní poplatky. Rodina bydlí v malém domku z hlíny a kamenů s plastovou střechou. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku, v období děšťů ale voda není pitná. Hlásí se ke křesťanství a chodí do místní církve.
  Arun doma pomáhá s různými pracemi, např. s vařením a úklidem. Chodí do 5. třídy a nejraději má angličtinu. Do školy dojíždí autobusem. Arun již našel dárce poloviční podpory, hledáme tedy dárce zbývajících 400 Kč měsíčně.
 • Mamta Thapa
  Fotka
  Narodila 2. ledna 2007.
  Mamta je 2. nejmladší ze sedmi dětí. Otec pracuje jako dělník a matka jako služebná. Otec je alkoholik a peníze, které vydělá, utratí za pití. Matka se tak nachází v těžké situaci a její příjem nestačí na pokrytí vzdělání nejmladších dětí. Rodina bydlí v domku z cihel s plechovou střechou. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Mamta ráda pomáhá s vařením, zametáním a praním. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je hindština. Do školy to má pěšky 1,5 km, chodí do 5. třídy.
 • Ishant Podiyal Thapa
  Fotka
  Narodil se 13. července 2013.
  Ishant je starší ze dvou bratrů. Jeho otec pracuje jako dělník, matka je v domácnosti. Z Nepálu si přišli do Indie hledat práci také Ishantovi prarodiče a už zůstali. Bydlí společně s Ishantovou rodinou. Protože je rodina velká, je pro ně těžké finančně vyjít a posílat Ishanta do školky. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností. Rodiče tedy požádali o zařazení do programu, aby mohl Ishant získat vzdělání a lepší budoucnost. Rodina bydlí v domku z cihel s plechovou střechou, mají přístup k vodě z veřejného kohoutku, v období dešťů ale voda není pitná. Jsou křesťané a chodí do místní církve.
  Ishant rád hraje fotbal a ve školce, která je 1,5 km od jeho domova, je v předškolním oddělení a baví ho počítání.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js