Děti z Indie

Děti z Indie

Podpora dětí z Indie je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Tyto děti většinou pocházejí z nepálsky hovořícího prostředí z města Dehradun (sev. Indie) a jeho blízkého okolí. Žije zde více než milion nepálských přistěhovalců, kteří sem emigrovali během občanské války anebo přišli hledat práci. Chceme umožnit vzdělání jejich dětem i dětem místním (tedy indickým). Chudoba v této oblasti je na velmi podobné úrovni jako v zaostalém Nepálu. Některé rodiny žijí ve slumech, kde většinu „domků“ tvoří jen plastová střecha. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.
O Dálkové adopci PLUS® v severní Indii

 • Anukrit Dwarka
  Fotka
  Narodil se 5. prosince 2005.

  Anukrit je nejstarší ze tří bratrů. Sourozenci žijí s rodiči a prarodiči v jedné pronajaté místnosti.

  Co dělají tvoji rodiče? Oba moji rodiče jsou učitelé v malé křesťanské škole, ale jejich příjem je příliš nízký na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád sportuji, běhám, hraji kriket, basketbal a fotbal. Baví mě také čtení a hra na bicí.
  V čem jsi dobrý ve škole? Jdou mi humanitní předměty.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 9. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti pak mohou pokračovat na dvouleté střední škole.
  Informace o podpoře: Anukrit byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Anukrit hledá nového dárce od prosince 2020.
 • Arohi Singh
  Fotka
  Narodila se 17. června 2015.

  Arohi má jednoho bratra. Bydlí s rodiči v přístřešku o jedné místnosti se stěnami z vlnitého plechu.

  Co dělají tvoji rodiče? Taťka pracuje jako údržbář v místním křesťanském sboru, díky tomu máme kde bydlet. Mamka je v domácnosti. Příjem rodičů nestačí na vzdělání nás dětí.
  Jakou má tvá rodina víru? Rodiče jsou bez vyznání, ale někdy chodíme do křesťanského sboru, ve kterém tatínek pracuje.
  Co tě baví? Ráda hraji na schovávanou. Doma pomáhám uklízet a zametat.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do školky. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Kamal Thapa
  Fotka
  Narodil se 15. července 2008.

  Kamal je nejmladší ze tří dětí. Rodina žije ve slumu v cihlovém domku s plechovou střechou. Pitnou vodu mají díky vodnímu filtru z příspěvků českých dárců do Vánoční sbírky 2018.

  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek pracuje jako řidič a maminka jako služebná. Na dálku se starají také o své rodiče, kteří zůstali v Nepálu. Jejich příjem nestačí na mé vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme bez vyznání.
  Co tě baví? Baví mě fotbal. Ve škole mám nejraději angličtinu. Když přijdu domů, připravuji pro ostatní čaj a pomáhám sestře s úklidem.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 6. třídy.
 • Pratigya Singh
  Fotka
  Narodila se 18. března 2014.

  Pratigya žije s rodiči, babičkou, dvěma tetami a mladší sestrou v jediné místnosti cihlového domku se střechou z plechu.

  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek pracoval v malé opravně strojů, ale o práci přišel kvůli krizi spojené s pandemií Covid-19. Nyní nabízí službu jako řidič, když někdo v našem okolí něco potřebuje. Maminka si také hledá práci.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme bez vyznání.
  Co tě baví? Ve škole mám nejraději matematiku. Když přijdu domů, baví mě hrát na schovávanou s mou mladší sestrou.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 2. třídy.
 • Samuel Lal
  Fotka
  Narodil se 13. listopadu 2009.
  S kým a kde bydlíš? Máme malý domek na vesnici a kousek půdy, který je pro nás zdrojem potravin. Pro vodu si chodíme k veřejnému kohoutku. Mám dvě starší sestry. Obě bydlí při studiu na internátě, protože místo, kde žijeme, není bezpečné pro dívky, když jsou samy doma, zatímco rodiče jsou kvůli službě mimo domov.
  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek slouží jako křesťanský pracovník s nepravidelným příjmem, mamka je v domácnosti a pomáhá mu. Je pro ně velmi těžké zaplatit náklady na naše vzdělání.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád čtu, hraji na kytaru a na bicí.
  V čem jsi dobrý ve škole? Mými nejoblíbenějšími předměty ve škole jsou matematika a angličtina. Rád bych se stal učitelem.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do 6. třídy.
  Informace o podpoře: Samuel byl až dosud podporován z ČR. Jeho dárce však už nemůže pokračovat v plné podpoře, takže Samuel hledá nového dárce zbývajících 500 Kč měsíčně.
 • Shristi Kumari
  Fotka
  Narodila se 20. března 2005.
  Shristi má jednoho staršího bratra. Její otec je elektrikářem, ale jeho zaměstnání je nestabilní, navíc se kvůli zdravotním potížím rychle unaví. Matka je asistentkou učitele. Rodiče se starají také o nemocného dědečka a placení školních výdajů pro děti je pro ně velmi těžké. Rodina bydlí ve slumu, v domku z cihel. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Shristi ráda čte a hraje badminton. Také ji velmi baví tanec a účastnila se i taneční soutěže. Doma pomáhá se zametáním, vařením a úklidem. Její oblíbenou barvou je modrá a oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy a matematika. Ráda by jednou pracovala v bance. Školu má 2 km od domova, dojíždí tam autobusem, chodí do 10. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole.
  Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.
 • Vihan Gurung
  Fotka
  Narodil se 15. října 2015.

  Vihan nemá sourozence. Bydlí s rodiči a prarodiči v příbytku o jedné místnosti s malou kuchyňkou. Pitnou vodu mají díky vodnímu filtru z příspěvků českých dárců do Vánoční sbírky 2018.

  Co dělají tvoji rodiče? Tatínek pracoval za denní mzdu v místní firmě, ale kvůli pandemii musel zaměstnavatel firmu zavřít a táta je bez práce. Mamka je v domácnosti a hledá si práci jako služebná.
  Jakou má tvá rodina víru? Jsme křesťané.
  Co tě baví? Rád hraji kriket s mými bratranci a baví mě počty.
  Do jaké chodíš třídy? Chodím do školky. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro nás nutností.
 • Yash Dobriyal
  Fotka
  Narodil se 19. června 2008.
  Yash má jednoho mladšího bratra. Otec pracuje jako poštovní doručovatel, matka je v domácnosti a stará se o Yashovu nemocnou babičku. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Bydlí v pronajatém cihlovém domku, pitnou vodu čerpají z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Yash doma pomáhá matce s úklidem, jeho oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy. Školu má asi půl km od domova, chodí do 7. třídy. Toto dítě můžete podporovat i poloviční částkou 400 Kč měsíčně.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary