Děti z Indie

Děti z Indie

Podpora dětí z Indie je 800 Kč měsíčně, u některých dětí umožňujeme také poloviční podporu 400 Kč měsíčně.

Tyto děti většinou pocházejí z nepálsky hovořícího prostředí z města Dehradun (sev. Indie) a jeho blízkého okolí. Žije zde více než milion nepálských přistěhovalců, kteří sem emigrovali během občanské války anebo přišli hledat práci. Chceme umožnit vzdělání jejich dětem i dětem místním (tedy indickým). Chudoba v této oblasti je na velmi podobné úrovni jako v zaostalém Nepálu. Některé rodiny žijí ve slumech, kde většinu „domků“ tvoří jen plastová střecha. Děti jsou k dálkové adopci vybírány bez ohledu na vyznání.
O Dálkové adopci PLUS® v severní Indii

 • Nisha Thapa
  Fotka
  Narodila se 7. února 2002.
  Nisha má mladší sestru a staršího bratra. Jejich otec zemřel na infarkt, když byli ještě malí. Pro matku to bylo velmi těžké. Pracuje jako služebná a její příjem sotva stačí na každodenní potřeby rodiny. Rodina se nehlásí k žádnému náboženství, ale občas chodí do církve.
  Nisha doma pomáhá se všemi pracemi, jako je vaření, uklízení a praní. Ve volném čase velice ráda hraje badminton. Ve škole ji baví angličtina. Chodí do 10. třídy, po jejímž dokončení ji čeká ještě dvouletá střední škola.
 • Divya Rai
  Narodila se 30. července 2003.
  Divya je prostřední ze tří sourozenců. Otec pracuje jako dělník a matka je v domácnosti. Jejich příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina je hinduistická, nepálské národnosti.
  Divya ráda tančí, zpívá a hraje fotbal. Ve škole ji nejvíc baví přírodní vědy a velice dobře jí jde matematika. Chtěla by se stát důstojnicí v armádě. Chodí do 10. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole.
  Divya byla až dosud podporovaná z ČR. Její dárce však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Divya hledá nového dárce.
 • Shristi Kumari
  Fotka
  Narodila se 20. března 2005.
  Shristi má jednoho staršího bratra. Její otec je elektrikářem, ale jeho zaměstnání je nestabilní, navíc se kvůli zdravotním potížím rychle unaví. Matka je asistentkou učitele. Rodiče se starají také o nemocného dědečka a placení školních výdajů pro děti je pro ně velmi těžké. Rodina bydlí ve slumu, v domku z cihel. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Shristi ráda čte a hraje badminton. Také ji velmi baví tanec a účastnila se i taneční soutěže. Doma pomáhá se zametáním, vařením a úklidem. Jejím oblíbeným předmětem ve škole jsou přírodní vědy. Školu má 2 km od domova, dojíždí tam autobusem, chodí do 9. třídy. Základní škola v Indii trvá 10 let a nadané děti mohou pokračovat na dvouleté střední škole. Tuto studentku můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
 • Ankit BK
  Fotka
  Narodil se 21. října 2006.
  Ankit nemá sourozence. Otec pracuje jako dělník. Matka je v domácnosti a stará se o nemocnou babičku. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dítěte. Rodina je křesťanská, nepálské národnosti.
  Ankit velmi rád hraje kriket. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je biologie. Rád by se jednou stal lékařem. Chodí do 6. třídy.
  Ankit byl až dosud podporován z ČR. Jeden z jeho dárců však už nemůže pokračovat v podpoře, takže Ankit hledá nového dárce zbývajících 400 Kč měsíčně od července 2019.
 • Mamta Thapa
  Fotka
  Narodila 2. ledna 2007.
  Mamta je 2. nejmladší ze sedmi dětí. Otec pracuje jako dělník a matka jako služebná. Otec je alkoholik a peníze, které vydělá, utratí za pití. Matka se tak nachází v těžké situaci a její příjem nestačí na pokrytí vzdělání nejmladších dětí. Rodina bydlí v domku z cihel s plechovou střechou. Mají přístup k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jsou bez vyznání.
  Mamta ráda pomáhá s vařením, zametáním a praním. Ve volném čase ráda hraje badminton. Jejím oblíbeným předmětem ve škole je hindština. Do školy to má pěšky 1,5 km, chodí do 5. třídy. Tuto studentku můžete podporovat i poloviční podporou 400 Kč měsíčně.
   
 • Sudip Thapa
  Fotka
  Narodil se 11. ledna 2013.
  Sudip má dva starší sourozence. Rodiče se do Indie přistěhovali z Nepálu za prací. Otec pracuje jako hlídač, jeho zaměstnavatel umožnil rodině na stejném místě i bydlet. Matka se stará o domácnost. Také s nimi žijí otcovi rodiče. Rodina je velká a její příjem nedostačuje na vzdělání dětí. Matka nedávno uvěřila a chodí do místního křesťanského sboru.
  Sudip je plachý a málomluvný chlapec. Chodí do předškolního oddělení školky, která je asi 1 kilometr od jeho domova. Baví ho učit se angličtinu a hrát kriket. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.
 • Chandni Bohra
  Fotka
  Narodila se 12. prosince 2013.
  Chandni má tři sourozence. Její rodiče přišli do Indie z Nepálu hledat si práci. Otec pracuje jako dělník, matka se stará o malá dvojčata, příležitostně vypomáhá jako služebná v jiných domech. Žijí s nimi také Chandnini prarodiče. Celá rodina bydlí v jedné místnosti s přístupem k pitné vodě z veřejného kohoutku. Jejich příjem je malý a nezvládají platit školní výdaje pro děti. Rodina je bez vyznání.
  Chandni si ráda hraje a pomáhá s péčí o své mladší sourozence, když matka dělá domácí práce. Chandni chodí do školky, která je poblíž jejího domova, nejvíce ji zde baví angličtina. Děti v Indii se ve školce učí věci, které české děti probírají až v 1. třídě, školka je pro ně nutností.

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js