Nepálští studenti biblických škol čekají na podporu

Studenti biblické školy z Nepálu čekající na podporu

Veškeré informace o tomto projektu najdete v rozcestníku Nepálští studenti biblických škol. Pokud není přímo u konkrétního studenta uvedena žádná částka podpory, potřebuje podporu plnou.
Chcete-li podporovat poloviční nebo nižší podporou, můžete se k tomu rozhodnout i u studenta, který zatím potřebuje plnou podporu.
Upozornění: Přihláška k podpoře nefunguje správně v některých prohlížečích, zejména v prohlížeči Internet Explorer verze 8. Pokud máte při vyplňování přihlášky potíže se zobrazením jednotlivých kroků, velice se Vám omlouváme. V tom případě si prosím stáhněte přihlášku ve wordu a pošlete nám ji vyplněnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Pracujeme na odstranění této závady.

 • Nirmal Bhasyal
  Fotka
  Narodil se 14. dubna 1998.
  Nirmal vyrůstal v Surkhetu, v Nepálu v křesťanské rodině. Jednou, když jako chlapec hrál s kamarády fotbal, přestal náhle cítit pravou nohu. Jeho rodiče ho odvezli do nemocnice, kde jim lékař sdělil, že až do dospělosti bude Nirmal muset dostávat každý měsíc lék v injekci. Rodina se modlila. Za měsíc jim lékař při kontrole sdělil, že Nirmal už další injekce nepotřebuje. Velmi se radovali a Nirmal si uvědomil, že Bůh odpověděl na jejich modlitby a uzdravil ho. Proto se rozhodl studovat biblickou školu a sloužit Bohu. Nyní je v 1. ročníku Biblické školy Doon (Doon Bible College). V roce 2021 by z ní měl vyjít jako bakalář teologie. Po absolvování studia chce pracovat jako profesionální služebník v církvi, případně v církevních organizacích.
  Plná podpora je 1600 Kč měsíčně, je možné podporovat i poloviční podporou; umožňujeme i nižší podporu tak, aby student měl maximálně tři dárce nezávislé na sobě. Nejnižší možná podpora je 500 Kč měsíčně.
 • Asman Tamang
  Fotka
  Narodil se 17. dubna 1999.
  Asman se narodil a vyrostl v křesťanské rodině v Nepálu. Jeho rodiče byli první křesťané v jejich vesnici a otec zde nyní působí jako pastor. Asman chodil od malička pravidelně na církevní shromáždění a sám o sobě říkal, že je křesťanem, v jeho životě ale velmi dlouho nebyl skutečný Bůh a Asman netušil, jakou moc má Kristus. Žil si svým vlastním životem. Bůh v něm ale pracoval, a on odevzdal svůj život Pánu a přijal křest.
  Protože velmi touží pomoci svému otci zapojit se do služby ve své zemi a šířit evangelium, začal chodit do Biblické školy Doon, aby se naučil více o Kristu. Nyní je v 1. ročníku bakalářského studia, které by měl zakončit v roce 2020. Po absolvování studia se chce vrátit do Nepálu a pracovat jako profesionální služebník v církvi.
  Asman už našel jednoho dárce částečné podpory. Hledáme tedy dárce zbývajících 1 100 Kč měsíčně. Umožňujeme také částečnou podporu ve výši 600 Kč měsíčně.

 

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js