Nepálští studenti biblických škol čekají na podporu

Studenti biblické školy z Nepálu čekající na podporu

Veškeré informace o tomto projektu najdete v rozcestníku Nepálští studenti biblických škol. Pokud není přímo u konkrétního studenta uvedena žádná částka podpory, potřebuje podporu plnou.
Chcete-li podporovat poloviční nebo nižší podporou, můžete se k tomu rozhodnout i u studenta, který zatím potřebuje plnou podporu.
Upozornění: Pokud máte při vyplňování přihlášky k podpoře potíže se zobrazením jednotlivých kroků, obraťte se na nás (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) nebo si pročtěte článek Pravidla podpory, vyplňte přihlášku ve wordu a pošlete nám ji vyplněnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 • Abidan Lakra
  Fotka
  Narodil se 11. července 1998.
  Kde je tvůj domov? Pocházím z města Siliguri v Západním Bengálsku v Indii.
  Jaká byla tvá cesta ke křesťanství? Vyrostl jsem v křesťanské rodině, do církve jsem však chodil jen kvůli rodičům a sám jsem víře nepřikládal význam. Jako mladý chlapec jsem se nechával ovlivnit špatnou partou, což u mě vyústilo až v deprese. Jednou mě na internátě navštívil věřící kamarád a modlil se za mě. Ucítil jsem, jak se mě Bůh dotknul a proměnil mě. Od té doby jsem se rozhodl věnovat svůj život službě Bohu.
  Co a kde studuješ? Abych mohl naplnit své povolání, chci se nejprve teologicky vzdělat, proto studuji v 1. ročníku na Presbyteriánském teologickém semináři. Studium bych měl dokončit na jaře roku 2023.
  Informace o podpoře: Plná podpora biblických studentů je 1800 Kč měsíčně, je možné podporovat i poloviční částkou; umožňujeme i nižší podporu tak, aby student měl maximálně tři dárce nezávislé na sobě. Nejnižší možná podpora je 500 Kč měsíčně.
 • Kavita Kumari
  Fotka
  Narodila se 26. března 2002.

  Kavita pochází z nevěřící rodiny z indického státu Jharkhand.

  Jaká byla tvá cesta ke křesťanství? Když jsem byla malá, zemřel mi otec. Pro mou rodinu to bylo velmi těžké období, museli jsme se přestěhovat a maminka si zničila zdraví při práci v zemědělství, aby nás děti zajistila. O Kristu nám vyprávěli sousedé. Já, maminka a sourozenci jsme se obrátili, nechali jsme se pokřtít a chodíme do místní církve. Širší rodina se nás ale kvůli víře zřekla. Boží moc jsem nejvíce pocítila, když mě uštknul jedovatý had. Ležela jsem několik dní v bezvědomí. Lékař mi již nedával naději. Ale Bůh mě skrze modlitby mé rodiny uzdravil. Až dostuduji, chtěla bych sloužit chudým dětem, jakým jsem byla i já.
  Co a kde studuješ? Jsem ve 2. ročníku bakalářského oboru Studium teologie na Biblické škole Doon. Studium bych měla dokončit na jaře 2022.
  Informace o podpoře: Karuna již našla dárce poloviční podpory a hledá ještě dárce zbývajících 900 Kč měsíčně. Tuto částku je možné rozdělit mezi dva na sobě nezávislé dárce.
 • Lominash Nararjinary
  Fotka
  Narodil se 5. května 1992.

  Lominash pochází z křesťanské rodiny z indického státu Západní Bengálsko.

  Jaká byla tvá cesta ke křesťanství? Vyrůstal jsem v křesťanské rodině a chodil jsem pravidelně do besídky a do shromáždění. Při studiu střední školy jsem bydlel na ubytovně vzdálené od domova a po dokončení studia jsem dlouho nemohl najít práci. To vše mě hodně oddálilo od Boha. Jednou se mnou o mé budoucnosti mluvil pastor. Po rozhovoru jsem konečně přijal Krista jako svého Spasitele a nechal se pokřtít. Od té doby se podílím na službách svého sboru a službě mládeži.
  Co a kde studuješ? Jsem ve 2. ročníku na Presbyteriánském teologickém semináři, kde studuji obor Bakalář teologie. Studium bych měl dokončit na jaře 2022.
  Informace o podpoře: Plná podpora biblických studentů je 1800 Kč měsíčně, je možné podporovat i poloviční částkou; umožňujeme i nižší podporu tak, aby student měl maximálně tři dárce nezávislé na sobě. Nejnižší možná podpora je 500 Kč měsíčně.

 

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary