Nepálští studenti biblických škol čekají na podporu

Studenti biblické školy z Nepálu čekající na podporu

Veškeré informace o tomto projektu najdete v rozcestníku Nepálští studenti biblických škol. Pokud není přímo u konkrétního studenta uvedena žádná částka podpory, potřebuje podporu plnou.
Chcete-li podporovat poloviční nebo nižší podporou, můžete se k tomu rozhodnout i u studenta, který zatím potřebuje plnou podporu.
Upozornění: Pokud máte při vyplňování přihlášky k podpoře potíže se zobrazením jednotlivých kroků, obraťte se na nás (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) nebo si pročtěte článek Pravidla podpory, vyplňte přihlášku ve wordu a pošlete nám ji vyplněnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 • Abidan Lakra
  Fotka
  Narodil se 11. července 1998.
  Kde je tvůj domov? Pocházím z města Siliguri v Západním Bengálsku v Indii.
  Jaká byla tvá cesta ke křesťanství? Vyrostl jsem v křesťanské rodině, do církve jsem však chodil jen kvůli rodičům a sám jsem víře nepřikládal význam. Jako mladý chlapec jsem se nechával ovlivnit špatnou partou, což u mě vyústilo až v deprese. Jednou mě na internátě navštívil věřící kamarád a modlil se za mě. Ucítil jsem, jak se mě Bůh dotknul a proměnil mě. Od té doby jsem se rozhodl věnovat svůj život službě Bohu.
  Co a kde studuješ? Abych mohl naplnit své povolání, chci se nejprve teologicky vzdělat, proto studuji v 1. ročníku na Presbyteriánském teologickém semináři. Studium bych měl dokončit na jaře roku 2023.
  Informace o podpoře: Plná podpora biblických studentů je 1800 Kč měsíčně, je možné podporovat i poloviční částkou; umožňujeme i nižší podporu tak, aby student měl maximálně tři dárce nezávislé na sobě. Nejnižší možná podpora je 500 Kč měsíčně.
 • Karuna Gajmer
  Fotka
  Narodila se 29. června 2000.
  Kde je tvůj domov? Má rodina pochází z Nepálu, ale usadila se v Indii ve městě Dehradun ve státě Uttarákhand.
  Jaká byla tvá cesta ke křesťanství? Já jsem vyrostla ve věřící rodině, moji rodiče slouží v místním křesťanském sboru. Od dětství jsem chodila do shromáždění a nedělní školy. V různých životních událostech jsem byla svědkem zázraků, které mne utvrdily v tom, že Bůh je jediný, na koho se chci v životě spoléhat.
  Co a kde studuješ? Jsem teď ve 2. ročníku bakalářského teologického programu na Nové teologické univerzitě, studium bych měla dokončit na jaře roku 2022.
  Informace o podpoře: Karuna již našla dárce poloviční podpory a hledá ještě dárce zbývajících 900 Kč měsíčně. Tuto částku je možné rozdělit mezi dva na sobě nezávislé dárce.
 • Tarun Kesharwani
  Fotka
  Narodil se 4. října 1998.
  Tarun pochází z indické hinduistické rodiny. Narodil se s deformovanou nohou, což mu působilo velké bolesti. Rodina s Tarunem navštívila mnoho lékařů, ale jeho stav se spíše zhoršoval. Jednou ho matka vzala ke svým věřícím rodičům. Když viděli jeho bolest, každý den se za něj modlili. Po pobytu u prarodičů se Tarunova noha zázračně uzdravila a i duševně se chlapec v mnohém změnil. Po této zkušenosti se Tarun i jeho matka odevzdali Bohu.
  Tarun studuje v 1. ročníku bakalářského studia teologie na Biblické škole Doon, kde se chce připravit pro službu mladým. Studium by měl dokončit na jaře 2022.
  Plná podpora je 1800 Kč měsíčně, je možné podporovat i poloviční podporou. Umožňujeme i nižší podporu tak, aby student měl maximálně tři dárce nezávislé na sobě. Nejnižší možná podpora je 500 Kč měsíčně.

 

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary