Když manželé Khalingovi našli u domovních dveří tři opuštěné holčičky, našli také směr svého dalšího života: od roku 2000 vedou sirotčinec pro 35 dětí. Nyní se tento bývalý student biblické školy, podporovaný českým dárcem, stal ředitelem projektů IN v Indii! O co všechno se stará?
Kvůli šíření křesťanství vyhostila nepálská vláda v r. 1987 pastora Dr. Nicanora Tamanga z Nepálu. Poté začal sloužit početným nepálským emigrantům v indickém Dehradunu.
Dehradun leží asi 470 km severozápadně od hranice s Nepálem. Vznikl tam početný křesťanský sbor a další projekty, na nichž se dodnes podílejí i dárci z ČR.
V roce 2020 již sedmdesátiletý, ale stále čilý Nicanor předal vedení místních projektů panu Prasannu Khalingovi.
Příběh manželů Khalingových je dojemný
Prasanna byl prvním studentem z Nepálu, který díky podpoře českých dárců vystudoval biblickou školu právě v Dehradunu. Po ukončení studia v roce 2000 se s manželkou Arpanou usadili v indickém Siliguri u východní hranice Nepálu a hledali další směr pro svůj život. Jednoho dne našli přede dveřmi tři opuštěné nepálské holčičky a tak se narodila vize domova Sano Diyo (nepálsky: Malé světlo). Domov dnes pečuje o 35 sirotků. Dalších 300 dětí z okolí zde nachází příležitost získat s podporou dárců vzdělání, poznávají křesťanské hodnoty a lásku.
Prasanna Khaling je nyní ředitelem projektů formálně spojených pod název „ACTS Himalayas“, které pomáhají nepálské menšině ve dvou indických městech: Siliguri a Dehradunu. V Dehradunu jde o adopci dětí na dálku a o projekt „Nepálští studenti biblických škol“. V Siliguri jde o sirotčinec – ten podporují dárci z Nového Zélandu. Ač jsou od sebe obě města vzdálena asi 1500 km, Khalingovi jsou s dehradunskými pracovníky i projekty spojeni letitým srdečným poutem. Stejně srdečně jsou spojeni s naší zemí.
I Vy můžete podporovat studenta biblické školy a pomoci tak nepálským i indickým křesťanům.