Ida Pencová, červen 2012

Ida Pencová, červen 2012

Ida Pencová přednáší na školách ve Varnsdorfu a okolí od září 2011. Je tedy nováčkem, ale její kalendář se již bohatě plní objednávkami. Školy mají o její práci zájem a ozývají se kladné ohlasy od dětí i učitelů, že přednášky mají na děti dobrý vliv.

Ida používá přednáškový cyklus Etických dílen od občanského sdružení Tim 2,2, který se osvědčuje mnoha lektorům. Témata přednášek jsou jednoduchá a praktická, doprovázená názornými prezentacemi v powerpointu.

Navštívil jsem s Idou přednášky ve velké základní škole poblíž Varnsdorfu. Čekaly nás dvě čtvrté a jedna pátá třída. Ida si nachystala zajímavá témata: Co s tím, když mě nebaví škola; Bezpečné chování; Rodiče a vztahy.

V Etických dílnách vždy jedna třída absolvuje minimálně 3 témata, obvykle ale více. Díky tomu se lektorka s dětmi za čas blíže pozná a hovoří o různých životních otázkách. Na atmosféře přednášek je to znát. Ida si je vědoma své silné stránky: umí se dětem přiblížit tak, že působí jako obyčejná, jen starší a docela moudrá kamarádka. Přednášky jsou spíše skupinovým rozhovorem a děti se s chutí zapojují. Někdy se debata rozvine tak, že se situace ve třídě stane nepřehlednou, ale Ida to zvládá velmi dobře a dětem tato volnost pochopitelně vyhovuje. Z jejich pozdějších reakcí je zřejmé, že jim přednášky hodně dávají, že jim hovoří do duše. Děti se díky atmosféře rozhovoru a zájmu otevírají povídání své velké kamarádky.

To potvrzují také učitelé, od nichž jsem si vyslechl opravdu hezké hodnocení.

Mgr. Petr Horáček, výkonný ředitel nadace

Některé z reakcí dětí ze 4. třídy z loňského roku:
„Moc se mi to líbilo. Díky Vám jsem pochopil, co pro nás rodiče dělají.“
„Naučila jsem se, jak se mám chovat k rodičům, kamarádům a sourozencům.“
„Byla s Vámi sranda.“
„Líbilo se mi to, protože jsem si uvědomila víc věcí, které dělám špatně a které dobře.“
„Moc jste mi pomohla, dostávám od rodičů víc kapesného.“ (pozn. paní učitelky: Tuto odpověď jsem konzultovala s žákyní. Více pomáhá rodičům se dvěma mladšími sourozenci, a tak dostává větší kapesné.)
„Já jsem se vždycky hádala se ségrou a teď nic, už se nehádáme.“
„Moc se mi líbilo, jak jsme se bavili, jak být dobrý kamarád. Od té doby se s kamarádem nehádáme.“
„Nejprve jsem si myslela, že to bude nuda. Ale když začala hodina, uvědomila jsem si, že to bude švanda a hodně se naučím. Hodně jsem se také naučila a rodiče, sestra a brácha mě mají radši.“

Odkaz na staré stránky EN

Plovoucí horní menu

Google web tracking - měření rychlosti

Ostatní css, js

Každý člověk má svůj příběh a Vy se můžete stát jeho důležitou součástí.
Díky dárcům podporujeme veřejně prospěšné projekty v České republice i v zahraničí.

 
Podporujte s námi potřebné: Finanční dary